Jak usunąć układ zmywania reflektorów

W większości współczesnych samochodów są spryskiwacze reflektorów. Jest to bardzo wygodne urządzenie, które pozwala wyczyścić reflektory przyklejanie się brudu, nie ruszając się z wnętrza samochodu. Jednak spryskiwacze mogę się złamać. W takim przypadku należy natychmiast zainstalować nowe spryskiwacze. Do tego trzeba zdjąć stare urządzenia.

Jak usunąć układ zmywania reflektorów

Trzeba

  • – rękawice bawełniane;
  • – klucze;
  • – śrubokręt.

Instrukcja

1
Обесточьте samochód, tak jak spryskiwacze reflektorów działają od prądu wytwarzanego przez generator. Aby to zrobić, otwórz pokrywę i zdejmij ujemny zacisk akumulatora. Warto również zadbać o miejsce, gdzie będzie produkować demontaż. Najlepiej robić to na wiadukcie, gdy samochód tak, aby jego przednia część jest trochę свешивалась nad ziemią. To pozwoli otrzyma bezpłatny dostęp do przedniego zderzaka, na którym są zamontowane spryskiwacze. Jeśli nie ma w pobliżu wiaduktu, to można postawić samochód przednimi kołami na jakiś krawężnik lub próg garażu.
2
Umyć samochód przed zdjęciem spryskiwacze. Szczególną uwagę należy zwrócić przedniego zderzaka i przestrzeń pod nim. To właśnie tam gromadzi się duża ilość zanieczyszczeń. Mycie jest niezbędna do tego, aby pozbyć się забившейся brudu, która będzie utrudniać proces demontażu spryskiwacze.
3
Zdjąć przedni zderzak. W tym celu należy wykręcić wszystkie śruby mocujące go. Lokalizacja śrub należy pamiętać, aby nie pomylić miejscami po złożeniu tylnej.
4
Nie szarp zderzak, aby nie zakłócić przewody idące do омывателям i противотуманным reflektorom. Oświetl latarką tyłu zderzaka i znajdź klocki przewodów. Ostrożnie odłącz je. Spuścić płyn z zbiorniczka spryskiwaczy. Jeśli masz zalany незамерзающая płyn, to w żadnym wypadku nie wylewać ją na ziemię! Ona jest bardzo jadowity, więc może wyrządzić nieodwracalne szkody w środowisku.
5
Нащупайте cieniutki wężyk idący do dyszy spryskiwaczy. Delikatnie pociągnij go. Jeśli przewód nie nadaje się, to można spróbować go trochę rozbujać się w różne strony. Teraz zderzak już nic nie trzyma.
6
Zdejmij zderzak z kul i umieścić stroną zadrukowaną częścią do dołu. Na wewnętrznej stronie widać mechanizm wtryskiwaczy. Jest on przymocowany za pomocą kilku śruby. Odkręć je. Staraj się nie uszkodzić gwint w plastiku.
7
Rozwiń boczne zatrzaski obudowy spryskiwaczy szyb. Wyjąć spryskiwacz, uprzednio zdejmując przednią pokrywę. Proces usuwania zakończony. Instalację należy wykonywać w odwrotnej kolejności. Pamiętaj, aby sprawdzić prawidłowość kierunku strumienia nowego spryskiwaczy.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.