Jak usunąć strzałki z panelu wskaźników

Czasami w procesie diagnostyki samochodu, a także w trakcie rozwiązywania różnych problemów występuje konieczność demontażu zestawu wskaźników i przycisków strzałek w niej. Jest to bardzo kłopotliwa sprawa, i jeśli zdecydujesz się wziąć za tę pracę samodzielnie, to bądźcie gotowi poświęcić dużo czasu.

Jak usunąć strzałki z panelu wskaźników

Trzeba

  • – wkrętaki;
  • – klucze;
  • – cienkie szczypce;
  • – stara karta bankowa;
  • – szczypce.

Instrukcja

1
Zdejmij najpierw półce schowka na rękawiczki i zdemontować tablica przyrządów. Należy kolejno nakrętki za pomocą klucza, począwszy od panelu i przechodząc do panelu elektrycznego w komorze silnika. Nie zapomnij, za pomocą śrubokręta odkręcić i śruby. Odłącz kable sterowania ogrzewaniem i wymontować kolumnę kierownicy.
2
Należy zwrócić uwagę, strzałki prędkościomierza, бензодатчика i obrotomierza są bardzo cienkie i delikatne. I podczas ich usuwania w żadnym wypadku nie wolno uszkadzać delikatne sprężyny, ponieważ bez nich nie będą mogli normalnie funkcjonować. Zdemontować konsolę i od wewnątrz zacisnąć za pomocą cienkich szczypiec z długimi końcami osi, na której jest umieszczony strzałka. Następnie chwycić jak najwięcej jej ręką zdjąć zwrotnicę. I tak проделывайте z każdej.
3
Przy tym należy zwrócić szczególną uwagę na osi, ponieważ jeśli ona ruszy w zewnętrzną stronę trochę, coś z niej wypadnie mały wałek i go będzie bardzo trudne, aby umieścić z powrotem. Bez niego strzałki normalnie pracować nie mogą. Nie zapomnij, aby je przed bezpośrednim zdjęciem odłączyć od zasilania, do tego trzeba po prostu zgasić silnik.
4
Weź starą kartę. Zrób w niej zagłębienie. Podstawiając ją do środka strzałki, i powoli i delikatnie obracając podstawę pociągnij ją do siebie. Ten sposób jest bardzo wygodne dla tych, którzy boją się połamać strzałki lub nie można ich podważyć ręką. Wyciągnąć strzałkę na siebie warte tylko wtedy, gdy jej zakręćcie w osi i nieco w górę.
5
Przy takiej fotografowania należy zapamiętać ich „martwą strefę”. Również po zdjęciu można użyć szczypce, tylko klikaj je z wąskimi i zaokrąglonymi końcami, z pomocą nich można delikatnie i szybko produkować zjem strzelec z deski rozdzielczej.
6
Należy zwrócić baczną uwagę strzałki podczas ich odwrotnej zabudowy. Bądź bardzo ostrożny z obrotomierzem. Jeśli nie udało się raz trafić dokładnie na zero, zdejmij ją ponownie i w żadnym wypadku nie przesuń palcem w prawo ani w lewo, tak jak potem po prostu jej nie będzie w stanie pojąć. I ona będzie „chodzić” obok zerem. To samo проделывайте i z resztą.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.