Jak usunąć akumulator Nissana

Po dłuższym czasie użytkowania każdy akumulator siada i wymaga wymiany na nowy, albo ładowania z sieci. W celu dokonania tego i innego działania należy usunąć stary akumulator.

Jak usunąć akumulator Nissana

Trzeba

  • — zestaw kluczy;
  • — śrubokręt;
  • — nowy akumulator;
  • — rękawice bawełniane.

Instrukcja

1
Ustawić samochód na równej nawierzchni. Najlepiej postawić samochód w garażu, tak jak jakiś czas będzie odłączony od napięcia, czyli alarm nie będzie działać. Wyłączyć silnik silnik i wyjąć kluczyk ze stacyjki. Należy również wyłączyć radio i zapalniczka.
2
Otworzyć pokrywę komory silnika. Usuń ochronę akumulatora. W niektórych modelach jest ona połączona z ochroną silnika. Plastikowa ochrona utrzymuje się na пистонах. Należy delikatnie pociągnąć za jeden koniec, aby tłoka wyszedł i zagłębienia. W ten sposób wyjąć wszystkie kapsle.
3
Znajdź akumulator. Zdjąć nasadki ochronne zacisków. Najpierw należy odłączyć ujemny zacisk. Do tego odkręcić nakrętkę mocującą tak, aby zacisk spokojnie zagrała. Dokładnie tak samo odłączyć zacisk dodatni. W żadnym wypadku nie wolno zdejmować najpierw zacisk „plus”! W przeciwnym razie istnieje ryzyko spalić opłaconych alarm.
4
Znajdź mocowania akumulatora. Na starych modelach Nissan jest w postaci dwóch listew połączonych dwoma długimi śrubami. Jeśli masz takie mocowanie, to trzeba zakręcić nakrętki na końcach śrub i ostrożnie zdjąć listwy. Teraz można wyjąć baterię z komory.
5
Jeśli masz nowszy model, bateria znajduje się w specjalnej obudowie, który jest przymocowany za pomocą śrub do nadwozia auto. Znajdź te śruby i zdjąć je. Następnie delikatnie wyjmij baterię z komory, przykładając niewielką siłę. Ładować można bezpośrednio w obudowie. Jeśli chcesz zainstalować nowy akumulator, to założyć na niego osłonę ze starego. Przy odwrotnej instalacji najpierw należy podłączyć zacisk dodatni, a następnie minus.
Porada
Po wyłączeniu najpierw zdejmij ujemny zacisk, a następnie dodatnią. Po podłączeniu nosić pierwszej zacisk dodatni. Wymieniać baterii w bawełnianych rękawiczkach. Użyj namagnesowane klucze.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.