Jak usunąć nieszczelność chłodnicy

Wyciek płynu chłodzącego z chłodnicy zawsze jest zazwyczaj zaskoczeniem dla wielu właścicieli. Pojawia się podobna usterka z różnych powodów. W tym: długi okres eksploatacji pojazdu lub niskiej jakości płyn chłodniczy zalany w system chłodzenia, który w wyniku korozyjne działanie niszczy metalowe rurki chłodnicy.

Jak usunąć nieszczelność chłodnicy

Trzeba

  • Silikon uszczelniacz do chłodnicy,
  • kawałek mydła,
  • nóż.

Instrukcja

1
Kierowcy praktyka liczy kilka sposobów wyeliminowania wycieku płynu chłodzącego z chłodnicy. I jakich rad nie dają w tej sprawie, „doprawione” w kreatorze. Wśród popularnych metod, które mogą zatrzymać wyciek płynu chłodzącego, powszechnie stosowane w taki sposób, jak dodawanie w odmrażacz silikonowego uszczelniacza, który wlewa się w zbiornik wyrównawczy przy wyłączonym silniku. Po czym silnik uruchomi się, i mu dają do pracy w ciągu 15 minut. Za wskazany okres czasu płynąć nieuchronnie się zatrzyma.
Jak usunąć nieszczelność chłodnicy
2
Ale czasem okoliczności układają się tak, że pod ręką w odpowiednim momencie może nie być butelki z uszczelniaczem. W takim przypadku można przywrócić szczelność chłodnicy po to bądź cicho zwykłego mydła, który należy dodać w postaci wiórów w zbiornik wyrównawczy. Około 50-100 gramów mydła wykonywane jest gwintowanie nożem, a następnie mydlana wióry dodaje się do układu chłodzenia. Pomimo osobliwości określonego sposobu usunięcia wycieku z chłodnicy – jest bardzo skuteczny i pozwala pokonać samochodem, z podobną usterką, nie tysiąc kilometrów.
3
Należy pamiętać, że podane sposoby rozwiązywania wycieku z chłodnicy – są tymczasowe, która pozwala dostać się na niesprawnym samochodem do najbliższej stacji obsługi samochodów, i produkować tam pełne naprawczy naprawa układu chłodzenia.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.