Jak usunąć lakier

Pielęgnacja paznokci zawiera między innymi i taką operację, jak zdejmowanie z paznokci stary lakier. Wydawałoby się, nic skomplikowanego w tym nie ma – jednak неграмотное zdejmowanie lakieru może „аукнуться” расслаивающимися, пересушенными ногтевыми płytkami.

Jak usunąć lakier

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, o co należy zadbać to wybór płynu do usuwania lakieru. Większość tanich środków zawierających aceton – doskonale radzi sobie z растворением lakieru ale, niestety, razem z nim usuwa i tłuszczowe składniki paznokci. To sprawia, że łamliwe. Dlatego bardziej nowoczesne zmywacz do paznokci wykonane są w oparciu o mniej szkodliwych dla paznokci estrów i alkoholi (etylowy, octan etylu, амилацетат) i mają w swoim składzie środki łagodzące – wosk lub tłuszcze. Dla szczególnie wrażliwych lub łamliwych paznokci opracowane specjalne kremy i emulsje do usuwania lakieru, gdzie zmi ” kczaczy znacznie więcej.
2
Aby usunąć lakier, weź wacik z czystej bawełny (syntetycznego wełny lepiej nie używać) i mokry go „zmywaczem”. Prać lakier trzeba bardzo delikatnie, w kierunku środka paznokcia. Staraj się, aby lakier nie размазывался w wokół paznokci – оттереть go ze skóry będzie znacznie trudniejsze.
3
Po tym, jak powłoka lakiernicza jest w pełni nakręcony, obowiązkowo umyć ręce ciepłą wodą z mydłem – jest to konieczne do tego, aby zneutralizować działanie wchodzących w skład cieczy i rozpuszczalników. Paznokcie najlepiej wyczyścić specjalną szczotką, aby usunąć mechanicznie resztki starego lakieru.
4
Nie spiesz się od razu nałożyć świeży lakier na paznokciach trzeba dać trochę „pooddychać”. Najlepiej zmyć lakier trzeba za dobę-dwoje do malowania paznokci. Ale, jeśli to możliwe, zrobić taka długa przerwa nie – zrób przerwę na noc lub przynajmniej na kilka godzin.
Porada
Usunąć lakier
Prać lakier
Zdejmowanie lakieru

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.