Jak usunąć w warunkach domowych połżna paznokieć

Są kobiety, które nie raz spotkałem się z problemem wrośnięty paznokieć, przez predyspozycją genetyczną, brakiem zasad wykonywania pedicure, niewłaściwym doborem butów, obecność chorób grzybowych, a także nadwagą lub плоскостопием. Z tego powodu należy wykonywać stały pielęgnacja paznokci, a w przypadku wrośnięty paznokieć go usunąć w domowych warunkach na bardzo wczesnym etapie (jeszcze nie rozpoczął się proces zapalny).

Jak usunąć w warunkach domowych połżna paznokieć

Trzeba

  • – soda oczyszczona;
  • – furacilin;
  • – марганцовка;
  • – kombucha grzyb;
  • – пихтовое olej;
  • – ostre nożyczki;
  • – alkohol;
  • – maść Wisniewski;
  • – mineralna.

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności wymień wąski, сдавливающую stopę buty na bardziej komfortowe (szeroka lub otwarta przednia część), osłabiając tym samym nacisk na palce.
2
Przed usunięciem złagodzić paznokcie. Aby to zrobić stopę kąpiel trwa około kwadrans, dodając w misce z ciepłą wodą sodę, furacilin lub trochę nadmanganianu potasu. Z pomocą takiej procedury można również продезинфицируете palce i ослабите zapalenie.
3
Użyj następującej receptury medycyny ludowej: cienką warstwą grzyba herbacianego owinąć palec z вросшим paznokciem, od góry przykryć folią i załóż skarpety; przez dwa dni paznokieć zostanie zmiękczona. Również za pomocą mini-okłady na bazie olejku jodłowego, które mają działanie przeciwzapalne. Na koniec włóż kawałek waty między paznokciem a skórą w celu zmniejszenia ciśnienia krawędzi płytki paznokcia na palec.
4
W kolejnym etapie następuje bezpośrednie usuwanie wrośnięty paznokieć. Do tego przygotować ostre nożyczki z незакругленными końcem, traktując je roztworem alkoholu. Przycinać płytki paznokcia w linii prostej, starając się nie zostawiać jej zbyt krótki (najlepiej skupić się na czubek palca).
5
Narożny część paznokcia подпилите za pomocą specjalnej pilniki, eliminując ostre krawędzie. Po usunięciu przyłóż do chorego obszaru palca maść przeciwzapalną, na przykład, maść Wisniewski. Zmiękczanie chorego paznokcia i jego przycinanie należy wykonywać regularnie, aż do całkowitego rozwiązania problemu, po co stale przeprowadzać imprezy do pielęgnacji paznokci.
6
W przypadku głębokiego wrastanie paznokci skontaktować się z lekarzem. Być może, aby go usunąć, trzeba uciec się do pomocy chirurga.
Należy zwrócić uwagę
Przy врастании paznokci występuje kiełkowanie krawędzi płytki paznokcia w boczny wałek palca u nogi, towarzyszy распуханием, zapalenie, ropienie palca i ból podczas ruchu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.