Jak pozbyć się przebarwień na jeden dzień

Skóra każdego człowieka wymaga szczególnej i zupełnie indywidualnej opieki. Niestety, czasami jest pokryta czerwonymi plamami. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Ale warto wiedzieć, co z tym problemem można walczyć, a czasem nawet samodzielnie.

Jak pozbyć się przebarwień na jeden dzień

Trzeba

  • – rumianek;
  • – pietruszka;
  • – ogórki.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się przyczyny zaczerwienienia. Jeśli czerwone plamy — jest to reakcja alergiczna na jakiś produkt lub kosmetyk, to należy przestać go używać.
2
Przy problemach ze skórą najlepiej udać się do dermatologa lub kosmetyczki, ale jeśli nie masz takiej możliwości, to można spróbować usunąć zaczerwienienia samodzielnie.
3
Przyczyną przebarwień może być i podrażnienia skóry spowodowane upałem, wiatrem lub innymi czynnikami naturalnymi. Jeśli twoja skóra jest bardzo wrażliwa na takie działanie, to masz pod ręką zawsze musi być balsam, krem lub inny kosmetyk, łagodzi podrażnienia. Takie preparaty najlepiej kupować w aptece, dokładnie po zapoznaniu się ze składem.
4
Można także stosować przepisy medycyny ludowej. Na przykład, zaczerwienienia znikają, jeśli przetrzeć twarz wywarem z rumianku. Roślina ta znana jest również jego właściwości przeciwzapalne. Zmocz w skoncentrowanej bulionie wacik i dokładnie wytrzeć im miejsce zaczerwienienie. Im częściej będziesz to robić, tym mniejsze prawdopodobieństwo ponownego zaczerwienienia skóry.
5
Właściwości lecznicze ma i pietruszka. Weź kępka trawy to rośliny, zalać wrzącą wodą, a następnie pozostawić do zaparzenia w ciągu 20 minut. Gdy wywar ostygnie, można przetrzeć nim skórę. Nawiasem mówiąc, ten wywar można wykorzystać do mycia twarzy, a także przygotować kostki lodu.
6
Pozbyć się przebarwień pomogą i ogórki. Wyczyść kilka świeżych owoców, zetrzeć je na drobnej tarce. Przygotowaną papkę nałóż na miejsce zaczerwienienia. Należy zachować tę maskę trzeba 20 minut, po czym można zmyć. Po takim zabiegu nie tylko pozbyć się przebarwień, ale i придадите skórze świeżość i aksamitna. To narzędzie świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry twarzy.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli mimo wszystkich wysiłków zaczerwienienie nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem, może on przepisać odpowiednie leczenie.

Porada
Na dzień dzisiejszy istnieje wiele leków przeciw alergii, które nie powodują senności, ale zanim brać jakieś leki, należy skonsultować się z lekarzem.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.