Jak pozbyć się zaczerwienienie policzków

Na pewno lekki rumieniec wygląda bardzo ładnie. Ale jeśli na policzkach regularnie pojawiają się zaczerwienienia, to może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Najczęściej występuje zaczerwienienie na policzkach i skrzydła nosa, czasami na czole. Zazwyczaj jest to związane z rozszerzeniem naczyń włosowatych.

Jak pozbyć się zaczerwienienie policzków

Trzeba

  • – rumianek apteczny;
  • – ogórek;
  • – pietruszka.

Instrukcja

1
Systematyczne zaczerwienienie skóry twarzy mogą być objawami alergii lub innych chorób skóry. W pierwszej kolejności musisz się domyślić przyczyny zaczerwienienia. Jeśli jest to reakcja alergiczna na pokarm lub coś innego, bierze tabletki od alergii. Nowoczesne leki nasenne efektem nie mają i pić można je w każdej chwili dnia.
2
Jeśli przyczyna kryje zaczerwienienia w reakcji na nowy kosmetyk, należy dokładnie usunąć z powierzchni skóry. Aby usunąć należy użyć neutralnego mydła, bez barwników lub substancji zapachowych, a także mleczko lub miękkie kosmetyczne śmietanę. Nie można używać płyny, które zawierają alkohol nawet w małych ilościach, a także zwykłe mydło, w tym i dla dzieci.
3
Po oczyszczeniu skóry umyj napar z ziół. Wspaniałym środkiem jest zwykły rumianek, który jest sprzedawany w aptekach. Efekt będzie widoczny bardzo szybko, jeśli się myć kilka razy na dzień ciepły napar. Rumianek pomaga w skutecznej i szybkiej regeneracji komórek skóry, łagodzi, nawilża, dezynfekuje ją.
4
Świetnie zwalcza zaczerwienienia radzi sobie miąższ lub sok z ogórka. Można go stosować bez ograniczeń, tak jak ekstrakt z ogórka nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Ogórek średniej wielkości oczyścić ze skóry, zetrzeć na tarce, a następnie zastosowanie na zaczerwienione miejsca na 10 min..
5
Znakomicie zwalcza zaczerwienienia lub podrażnienia poradzi sobie i wywar z pietruszki. Kilka pęczków pietruszki gotować w wrzącej wody i pozostawić na 20 minut. Następnie ciepłego wywaru kilka razy na dzień умывайте twarz. Skóra отбелится, a zaczerwienienia szybko zejdą.
6
Skłonność skóry do podrażnienia i zaczerwienienie traktować ją należy szczególnie uważnie. Kosmetyki do codziennej pielęgnacji powinny być dobrane starannie, ucz się uważnie skład, a z nowymi środkami eksperymentuj ostrożnie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.