Jak pozbyć się podrażnień pachy

Zwiększona potliwość pod pachami, a także reakcje alergiczne na dezodoranty lub depilować mogą doprowadzić do podrażnienia skóry, zaczerwienienie i зуду. A rozczesywanie obarczona wejścia zakażenia i rozwoju czyraki, co jest bardzo niebezpieczne, ponieważ w tym obszarze znajduje się wiele naczyń i węzłów chłonnych. Więc pozbycie się podrażnienia skóry pach dla zachowania zdrowia prostu trzeba.

Jak pozbyć się podrażnień pachy

Trzeba

  • – nalewka z mięty;
  • – nalewka z szałwii;
  • – sok z cytryny.

Instrukcja

1
Główny warunek walki z podrażnieniem jest przestrzeganie higieny osobistej. Codziennie myj pach czyste łagodnymi detergentami, zwłaszcza w gorącym okresie.
2
Kupując dezodorant, sprawdź wcześniej, czy przyczyną jest uczulenie. Jeśli okaże się, że podrażnienie wywołuje jakimś konkretnym dezodorantu, wymień go na inny. W tym przypadku, jeśli i ta metoda nie pomogła, będzie musiał zrezygnować z jego stosowania.
3
Niektóre kremy, maści i żele zawierają противоаллергенные składniki, które pomogą usunąć podrażnienia spowodowane odrzuceniem антиперспиранта.
4
Czerwone plamy w okolicy pach można usunąć, biorąc kąpiel z dodatkiem nalewki z mięty lub szałwii. A swędzenie dobrze łagodzi tarcie sokiem z cytryny lub słabym roztworem octu.
5
Czasami nieprzyjemne odczucia prowadzi depilacja. W takim przypadku należy przed i po jej przeprowadzenia smarować skórę wywar z rumianku. Po goleniu należy nosić luźnej odzieży. Najlepiej, żeby była z naturalnych materiałów.
6
Depilację należy zawsze ostre i czyste brzytwą. Czynność tę najlepiej wykonać wieczorem, ponieważ w tym przypadku nie trzeba od razu korzystać z dezodorantem, który zawsze w taki czy inny sposób zatyka porów skóry. Po goleniu wytrzeć pachy спиртосодержащим roztworem i припудрите proszku dla niemowląt. Wiele osób poleca używać w tym celu zwykłych krem dla niemowląt z wyciągiem z nagietka lub serii.
7
Jeśli podjęte przez was działania pomagają źle, i podrażnienie cię gryzie, należy skonsultować się z dermatologiem. Możliwe, że samodzielnie nie są w stanie ustalić właściwą przyczynę tego zjawiska.
8
W celu zmniejszenia pocenia stosuje się zastrzyki z botoksu i laserowe zniszczenie gruczołów potowych. Istnieje również metoda liposukcji w obszarze pach za pomocą lasera. Ale, choć procedura ta jest малотравматичной, należy wcześniej skonsultować się z lekarzami.
9
Podrażnienie w okolicy pach (silny świąd i drapanie) może wystąpić w przypadku zwiększonej zawartości cukru we krwi. W takim przypadku mycia, kremy, zasypki itp. będą mieć niewielki wpływ, aż do momentu, gdy poziom glukozy we krwi nie spadnie. Dlatego skontaktuj się z lekarzem-эндокринологу, który przepisze odpowiednie leczenie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.