Jak leczyć paznokci

Rozwarstwienie paznokci – dość powszechny problem. Powodem tego może być niewłaściwa dieta lub niewłaściwa pielęgnacja. Ponadto, korzystanie z tanich lakierów wątpliwej jakości również niekorzystnie wpływa na stan paznokci.

Jak leczyć paznokci

Trzeba

  • Sól morska, jod, cytryna, oliwa z oliwek, ocet jabłkowy, gotowane żółtko, wosk pszczeli, wosk, lakier leczniczy.

Instrukcja

1
Zrób kąpiel z solą morską. W małym pojemniku wlać ciepłą wodę i dodać 1-2 łyżeczki soli morskiej bez aromatów. Opcjonalnie można dodać kilka kropli jodu. Dokładnie wymieszać sól w wodzie. Zanurzyć palce w roztworze i przytrzymaj przez 10-15 minut. Po spłukać ręce ciepłą, bieżącą wodą i zastosować krem odżywczy. W soli morskiej zawiera mnóstwo mikroelementów, które wzmacniają płytkę paznokciową.
2
Przygotować maść ochronna. Rozetrzyj gotowane żółtko. Następnie wymieszać masę z 4 g roztopionego wosku pszczelego, kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Rub maść w naskórek i płytkę paznokciową delikatnymi okrężnymi ruchami.
3
Skorzystaj z cytryny do wzmocnienia paznokci. Pokroić owoc na dwie części. Następnie wbij paznokcie w ciało na kilka minut. Można również smarować płytkę paznokciową sokiem z cytryny. Przed wykonaniem zabiegu codziennie. Kwasy owocowe zawarte w soku z cytryny, lekko wybielają i wzmacniają paznokcie.
4
Oliwa z oliwek – doskonały środek przeciw rozwarstwienie paznokci. Zawiera dużą ilość składników odżywczych. Wymieszać 1 łyżeczkę oliwy z oliwek z kilkoma kroplami soku z cytryny. Następnie dokładnie wcieraj preparat w płytkę paznokciową za pomocą wacikiem. Załóż bawełniane rękawiczki i pozostawić na noc. Już rano zobaczysz zdrowy połysk paznokci.
5
Zrób kąpieli z oliwą z oliwek. Podgrzać w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej niewielką ilość oleju. Wymieszać z octem jabłkowym w proporcji 1:1. Zanurz paznokcie w płyn na 20 minut. Po upływie tego czasu umyć ręce w ciepłej wodzie.
6
Kup w aptece lub sklepie kosmetycznym leczniczy lakier. Zawiera minerały i witaminy niezbędne dla wzmocnienia paznokci. Aplikować przez cały dzień. Nie należy używać do usuwania lakieru środki, w skład których wchodzi aceton. Pierwszeństwo łagodniejsze środki, na przykład, dla нарощенных paznokci.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.