Jak pozbyć się rozwarstwienie paznokci

Piękne, zadbane paznokcie zdobią swoje обладательницу i uzupełniają jej wizerunek. Ale bardzo często na drodze do doskonałości występuje taki problem, jak rozwarstwienie płytki paznokcia. Przyczyną tego zjawiska mogą być niewłaściwa pielęgnacja, niewłaściwa dieta, brak witamin, itp., aby Pozbyć się tego problemu i doprowadzić paznokcie do ładu pomogą sprawdzone ludowe porady i przepisy.

Jak pozbyć się rozwarstwienie paznokci

Instrukcja

1
Rozwarstwienie płytki paznokcia może wystąpić w wyniku niedoboru żelaza w organizmie. W tym przypadku pomogą ziołowe napary na bazie łopianu, mniszka lekarskiego lub szczaw. Do jego gotowania wlać 2 łyżki posiekanej natki 1 szklankę stromy wrzącej wody i doprowadzić do wrzenia. Napar przykryć szczelną pokrywką i pozostawić na 3-4 godziny w ciepłym miejscu. Pić to narzędzie po 1 łyżce dziennie. Również włączyć do swojej diety orzechy, żółtka jaj, rośliny strączkowe i chude mięso.
2
Oliwa z oliwek – jeden z najlepszych środków przy rozwarstwieniu paznokci. Zawiera ogromną ilość składników odżywczych. Wymieszać 1 łyżkę oliwy z oliwek z kilkoma kroplami soku z cytryny. Otrzymany środek nanieść za pomocą wacikiem (tamponu) na płytkę paznokciową. Dla poprawy efektu załóż specjalne bawełniane rękawiczki. Zabieg zaleca się wykonywać na noc. Już rano można zauważyć zdrowy połysk paznokci. Przy regularnym stosowaniu tego narzędzia można pozbyć się problemu rozwarstwienia płytki paznokcia.
3
Bardzo skuteczne w leczeniu płytki paznokcia specjalne kąpiele. Dla przeprowadzenia tej procedury wymieszać 1 łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody. Opuść ręce w otrzymany roztwór na 15-20 minut. Następnie zetrzeć je papierowym ręcznikiem i nałóż krem nawilżający lub odżywczy krem, zwracając szczególną uwagę na paznokcie. Zabieg powtarzaj codziennie w ciągu 10-12 dni.
4
Rób manicure nie rzadziej niż 1 raz na 2 tygodnie. Tylko nie zapomnij o niektórych niuansów. Po pierwsze, płyn do usuwania lakieru nie powinna zawierać acetonu, ponieważ mocno wysusza płytki paznokcia. Po drugie, nie zapomnij, aby zrobić małe wakacje twoich paznokciach od lakieru (co 5-6 dni). Po trzecie, należy wykluczyć stosowanie metalowy pilnik. Ona rani i drapie paznokcia, tworząc drobne zmarszczki. Na dzień dzisiejszy na półkach sklepów oferuje szeroki asortyment różnych пилок ze specjalną powłoką. Wybierz urządzenie do manicure, najbardziej odpowiedni dla twoich paznokci. I nie zaniedbuj wykorzystaniem nowoczesnych środków leczniczych lakierów. Zawierają cenne substancje, proteiny, witaminy i minerały, które mogą znacznie wzmocnić paznokcie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.