Jak pozbyć się wrastanie paznokci na nogach

Онихокриптоз (połżna paznokieć) – to przykre i niestety bardzo częstą chorobą, przy której krawędzi płytki paznokcia rozwija się w skórę palca. To prowadzi do rozwoju stanu zapalnego, który towarzyszy silne bólu zespołów podczas chodzenia. Aby szybko pozbyć się bólu i zapobiec wystąpieniu niepożądanych skutków, należy niezwłocznie przystąpić do leczenia.

Jak pozbyć się wrastanie paznokci na nogach

Trzeba

  • – soda oczyszczona;
  • – марганцовка;
  • – kawałek grubego papieru;
  • – педикюрные pincety;
  • – ихтиоловая maść;
  • – bandaż;
  • – w woreczku;
  • – liść aloesu.

Instrukcja

1
Na wczesnym etapie, gdy paznokieć jeszcze nie bardzo врос, 3 razy dziennie przez 10-15 minut rób ciepłe kąpiele z roztworem sody oczyszczonej i nadmanganianu potasu. Oni pomogą zmiękczenia tkanki palca i dadzą możliwość wycofania zakątki врастающего paznokci. Przesuń pod nich kawałki papieru budowy i zabezpieczyć bandażem i pozostawić na noc.
2
Następnie dodać około środku na jezdni krawędzi paznokcia małe nacięcie za pomocą pedicure niesterylne sprzętu kleszczy. Takie nacięcia zalecamy robić podczas każdej fryzury paznokci. To pomoże naprawić krzywiznę i elastyczność, a także ostrzeże врастание w skórę.
3
Jeśli połżna paznokieć spowodował pojawienie się ropy, do leczenia należy stosować maści leczniczej. Weź kawałek bandaża i złóż go kilka razy. Nałóż na niego niewielką ilość ихтиоловой maści, to uda mu się ropa i pomoże zapobiec rozwojowi zakażenia. Nawiń na palec bandażem, a na górze plastikowej torbie. Załóż skarpetki, aby opaska lepiej trzymała się na nodze. Rób tę procedurę przed snem, a rano rozwiążcie bandaż, delikatnie przyciąć krawędź paznokcia i zrób ponownie opatrunek.
4
Aby wyleczyć połżna paznokieć, można skorzystać z przepisu medycyny ludowej. Weź liść aloesu i oczyścić go z górnej skóry. Przyłóż do chorego obszaru palca i obwiążcie bandażem. Gdy ból ustąpi, przyciąć krawędź paznokcia i wykonaj procedurę ponownie.
5
Najbardziej odpowiednim będzie odwołanie się do chirurga. On usunie paznokieć, oczyści palec od ropy i przetworzy go środki przeciwbólowe. Po tym jak paznokieć wyjąć, trzeba będzie codziennie jeździć na opatrunki, które odbywają się aż do całkowitego powrotu do zdrowia i odrost nowej płytki paznokcia.
Należy zwrócić uwagę
Będąc w miejscach publicznych, takich jak sauna czy basen, koniecznie zakładaj klapki lub łupki.

Poprawnie robić pedicure i nie przycinać krawędzie paznokci zbyt mocno.

Porada
Aby zapobiec врастание paznokci, jak najczęściej rób nożne kąpieli z solą lub lekami, umyć stopy mydłem i należy nakładać na nich krem odżywczy.

Staraj się nosić oddychającą przestronny buty, a w domu chodzić boso.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.