Jak ustawić zapłon Burana

Dla niezawodnej pracy silnika skutery śnieżne „Buran” w trudnych warunkach eksploatacji należy prawidłowo wyregulować układ zapłonowy. Najważniejszym parametrem, który należy wziąć pod uwagę podczas regulacji, jest ustawienie wyprzedzenia zapłonu. Zazwyczaj, nawet fabryczne regulacja wymaga dalszej wnikliwej korekty i korekty.

Jak ustawić zapłon Burana

Trzeba

  • – stroboskop;
  • – wkrętak;
  • – zestaw kluczy;
  • – arkusz papieru;
  • – ołówek;
  • – kątomierz;
  • – cyrkiel;
  • – metalowy pasek.

Instrukcja

1
Pociągnij dźwignię na skali. Narysuj na kartce papieru okrąg o średnicy równej wielkości nieruchomej części zainstalowanej na skuterze wariatora. Centrum ściernicy musi być środek czoła wału korbowego silnika.
2
Za pomocą kątomierza zaznacz na kole stopnie od 0 do 30, jeśli liczyć od położenia, odpowiedniej dwunastu godzin tarczy i poruszać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Przenieś gotowy szablon na pasek metalu i zamocować ją na pokrywie silnika. Należy pamiętać, że silnik powinien być już w pełni chłodzony.
3
Lewy tłok silnika ustawić w górnym martwym punkcie. Dla tego najpierw wykręcić świece zapłonowe. Następnie w świecznik studnia cylindra włóż specjalny wskaźnik (wystarczy suwmiarka lub śrubokręt).
4
Przewiń ręką wariatorem w trakcie obracania się wału silnika, upewniając się jednocześnie za ruchem wskaźnika w świeca studni. W górnym martwym punkcie przyrząd na chwilę się zatrzyma i zacznie się ruch w przeciwnym kierunku.
5
Upewniając się, że górny martwy punkt osiągnięty, nałóż na wariatorem znacznik obok zera stopni załączonym przez ciebie na obudowie silnika skali.
6
Podłączyć stroboskop, aby sygnał zagrał z przewodów wysokonapięciowych określonego cylindra. Załóż świece zapłonowe i uruchomić silnik.
7
Skieruj lampę strobo na проградуированную czasu i doprowadzić obroty silnika do maksimum. Lampa strobo powinna migać w przypadku wystąpienia iskry w cylindrze, pokazując, z jakim oznaczeniem skali pokrywa się etykieta wariatora. To wskazuje na istniejący kąt wyprzedzenia zapłonu.
8
Do regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu, wyłączyć silnik, odkręcić śruby mocowania podstawy магдино i obrócić go na żądaną wartość. Następnie powtórz sprawdzenie kąta za pomocą stroboskopu. Obrót podstawy магдино w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, zmniejsza się kąt wyprzedzenia zapłonu, a przeciwnie do ruchu wskazówek zegara zwiększy jego. Przesunięcie podstawy магдино na 0,9 mm równa zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu na 1 stopień.
Należy zwrócić uwagę
Dla silnika skutery śnieżne „Buran” kąt wyprzedzenia zapłonu musi być w granicach 22-28 stopni na 5400 obr./min.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.