Jak ustawić pasek rozrządu w Audi

Awaria paska ROZRZĄDU może spowodować kosztowne naprawy silnika, szczególnie w samochodzie Audi. Bardzo ważne jest, aby podczas wymiany paska poprawnie ustawić wszystkie znaczniki, w przeciwnym razie maszyna po prostu się nie uruchomi.

Jak ustawić pasek rozrządu w Audi

Trzeba

  • Zestaw klucz nasadowy

Instrukcja

1
Po tym, jak opuścisz stary pasek ROZRZĄDU, umieścić nowy napinacz i przykręcić go nakrętką. Wstępnie pod nakrętkę podłożyć małą podkładkę.
2
Montując wspornik, należy zwrócić uwagę na to, aby w jej szczelinę trafił speaker rurowy czop na filmie. Zamocuj wspornik śrubą, ale nie do końca, a następnie ząbkami wewnątrz załóż nowy pasek ROZRZĄDU. Bądź ostrożny, aby w tym procesie nie zostały przesunięte wały.
3
Obróć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara rolka napinacza, aby trochę naciągnąć pasek ROZRZĄDU.
4
Przewiń wał korbowy i spojrzeć na etykiety koła zamachowego. Musi być zbieg okoliczności etykiet O|T na wale pośrednim, na распредвале i na plastikowej pokrywie. Jeśli etykiety nie są identyczne, należy powtórzyć wszystkie czynności, począwszy od tego, aby zdjąć pasek i ponownie go założyć.
5
Jeśli oznaczenia się zgadzają, to przesunąć jedną ręką do góry trzpień napinacza i obrócić drugą ręką rolka napinacza. Kręcenie należy go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Zamocować konstrukcję dużą śrubą, który już trochę wkręcili wcześniej.
6
Następnie ponownie obróć wał korbowy i zobacz, czy pasują do siebie czy etykiety O|T na wale pośrednim, na распредвале i na plastikowej pokrywie. W przypadku zgodności etykiet załóż dolną osłonę paska ROZRZĄDU, przykręcając dwie śruby na dole, jeden na lewo, jeden bolec, który znajduje się na środku w pogłębieniu i wyprofilowanym nakrętką.
7
Założyć koło pasowe, przykręcając 4 śruby, które mocują go do głębi. Następnie spójrz na koło zębate wału rozrządu, etykieta O|T musi zgadzać się z tym samym znacznikiem na plastikowej pylników, który zamyka górną tylną część koła zębatego wałka rozrządu. W kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara obrócić wał korbowy, aż nie zgadza się etykieta „0” z krawędzie okienka w obudowie sprzęgła i gładka strzałkę, która znajduje się na dolnej osłonie paska ROZRZĄDU nad коленвалом. W przypadku spełnienia wszystkich znaczników upewnij się, że pasek ROZRZĄDU tworzeniu i wyregulowany poprawnie.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *