Jak ustalić numer szprych

Każdy produkt jest ręcznie robione zakłada wykorzystanie szprych z konkretnym numerem. Jednak nie wszystkie akcesoria do robótek na drutach (w tym haki) na swojej powierzchni mają indywidualną kalibrację, co utrudnia korzystanie z nich. Umiejętność samodzielnego określania pokój szprych pomoże рукодельнице w przyszłości uniknąć błędów.

Jak ustalić numer szprych

Trzeba

  • – szprychy;
  • – kalibrator do ramion;
  • – linijka;
  • – cewkowy nici (do 10 cm).

Instrukcja

1
Szprychy – to bezpretensjonalny przyrząd do ręcznego tkania. Istnieje wiele różnych szprych, które dzielą się na proste (po 2 szt. lub po 5 szt.) i okrągłe. Proste, z kolei, są długie i krótkie, a także z dwoma zaostrzonymi końcami lub z jednym (na drugim warto ogranicznik). Okrągłe igły są zazwyczaj krótkie i są ze sobą połączone żyłką, dzięki której zdejmuje obciążenie z rąk tkaczy. To również daje możliwość łatwiejszego drutach i montażu. Jednak wszystkie szprychy łączy to, że mają one określoną kalibracji, dzięki czemu można z dokładnością odtworzyć proponowane schematy i wzory.
2
Grubość szprych jest podstawą przy wyborze narzędzia do robótek na drutach. Ona oznaczona konkretnym numerem, który wyświetla prawdziwe wewnętrzna i jest mierzona w milimetrach. Na przykład, druty nr 3 mają średnicy 3 mm, a w drutach nr 10 średnica 10 mm. Przy wyborze szprych zwracać uwagę na kraj producenta (mają własną kalibrację), a także na proponowane w instrukcji na drutach warunki. Aby uniknąć nieporozumień istnieje tabela kalibracji szprych w różnych krajach, które było by mieć do pracy.
3
Określić numer szprych można na kilka sposobów. W idealnym przypadku najlepiej kupić kalibrator do szprych, który jest plastikowy wzornik lub linię. Na nich znajdują się okrągłe otwory o różnych średnicach, z podanym obok wielkości. Aby prawidłowo określić pokój, włóż w otwór dziewiarskie igły, która powinna odbywać się swobodnie i nie utknąć. Podczas kalibracji czynności należy wykonywać delikatnie, bez wysiłku fizycznego. W przeciwnym razie po błędnych manipulacji otwory mogą z czasem rozszerzyć się, a to znaczy, stracić swoją dokładność.
4
Jeśli nie masz pod ręką kalibratora, można określić pokój szprych środków w kasie. Weź zwykłą катушечную nici o długości do 10 cm Zapięcie nitką dziewiarskie igły i mocno dokręcić jej końce. Następnie delikatnie je rozwinąć i zmierz wątku linijki do wirowały fragmentów. Oczywiście, dokładny rezultat taki sposób nie daje, ponieważ otrzymana wartość może mieć mały błąd. Jednak zazwyczaj to nie wpływa na jakość drutach.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.