Jak uśmierzyć ból głowy

Ból głowy może być objawem poważnej choroby lub następstwem zmęczenia i stresu. Poprawić swoje samopoczucie za pomocą tabletek, preparatów ziołowych i medycyny alternatywnej.

Jak uśmierzyć ból głowy

Instrukcja

1
Określ charakter i przyczynę bólu głowy. Jeśli chodzi o emocjonalny, stres lub zmęczenie, można spróbować wyleczyć na własną rękę. Jeżeli stan choroby towarzyszą nudności i wymioty, utrzymuje się w ciągu trzech dni i więcej, albo było następstwem urazu głowy (w tym wstrząs), należy udać się do lekarza.
2
Spróbuj się zrelaksować, położyć się na plecach, stwórz w pokoju półmrok i otwórz okno, zapewniając dopływ świeżego powietrza. W miarę możliwości staraj się pobyć w ciszy przynajmniej kilka godzin. Kolistymi ruchami masować stawu skroniowo-теменную część głowy, delikatnie spacer po włosach masażu szczotką.
3
Jeśli ból nie jest silny, spróbuj obejść się bez leków przeciwbólowych. Oni mają masę skutków ubocznych, wciągająca i działają krótki, choć szybko. Także nie bierz alkoholu (można wypłukać usta koniakiem, nie połykając go, jeśli wiesz, że ból głowy rozwinęła się na tle niskiego ciśnienia) i nie pali. Jeśli pani niskie ciśnienie, napij się kawy, jeśli nie – herbata ziołowa z валерианой, szałwii lub mięty pieprzowej.
4
Skorzystaj ze sprawdzonych ludowymi metodami. Dołącz do prawej skroni skórki z cytryny i trzymaj przed lekkie pieczenie skóry. Albo przyłóż do chorego miejsca gazy woreczek z żytnim chlebem, замоченным urządzonej w occie. Wypij szklankę ciepłego mleka z размешанной w nim ćwierć łyżeczki sody. Testowanym środkiem do łagodzenia bólu głowy jest także pospolity czarna herbata: trzeba go napar, wymieszać w szklance łyżeczkę cukru i powoli drinka, po czym położyć się spać. Jeśli boli cię głowa przeciwprzepięciowa, do herbaty można dodać miętę.
5
Weź kąpiel z аромомаслами lawendy, mięty, sosny, szałwii, eukaliptusa, piołun, rumianek. Od czterech do ośmiu kropli jednego z tych olejów, wymieszać z łyżką oliwy z oliwek lub mleka i wlać w chłodnej wodzie w wannie. Jeśli wanna ci nie jest dostępna lub jest przeciwwskazane, nałóż po olejku na ściereczkę i przyłożyć na chwilę do skroni, albo po prostu zrób zimny okład na głowę.
6
Użyj techniki masażu punktowego: w przypadku niektórych umiejętności można usunąć bóle głowy w ciągu kilku minut. Na lewej ręce znajdź punkt między szeroko złączonymi kciukiem i palcem wskazującym, na samym środku, i w ciągu trzydziestu sekund zgniatać na to miejsce za pomocą dwóch palców prawej ręki.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.