Jak pozbyć się szyjnego хондроза

Siedzący tryb życia, brak ruchu obciążenia często stają się przyczyną różnych chorób kręgosłupa. Jeśli czujesz ból w odcinku szyjnym, masz częste bóle głowy, ręce tracą wrażliwość, mobilność, całkiem możliwe, że masz dyskopatia szyjnego.

Jak pozbyć się szyjnego хондроза

Trzeba

  • -seler;
  • -miód;
  • -olej z ogórecznika;
  • -головодержатель.

Instrukcja

1
Ćwiczenia, które przyczyniają się do rozciąganiu mięśni, jednocześnie wzmacniając ich strukturę. To także przyczyni się do poprawy postawy. Ponadto, umiarkowane obciążenia pomogą robić ataki bólu bez stosowania jakichkolwiek leków.
2
Niektóre ćwiczenia można robić, nie odrywając się od pracy. Wyprostuj plecy, usiąść wygodnie o oparcie krzesła. Ramiona rozluźnione i zwisają w dół. Głowę powoli запрокиньте temu jak najdalej. Staraj się siedzieć w tej pozycji 30 sekund. Obróć głowę w prawo, zatrzymaj się na 30 sekund. I to samo ruch w lewo. Ręce połóż na kolana. Głowa opuszczona, podbródek opuszczona na piersi, Spróbuj wyciągnąć ramiona, jak to możliwe, starając się dostać do ucha. Powtórz ćwiczenie około 10-15 razy.
3
Masaż jest sprawdzonym skutecznym środkiem od różnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Do przeprowadzenia sesji lepiej udać się do specjalisty.
4
Jeśli ból jest silny, najprawdopodobniej będziesz musiał udać się do lekarza. Każde leczenie farmakologiczne lepiej uzgadniać z pracownikiem, w tym zastosowanie które stały się popularne w ostatnim czasie żeli.
5
Bardzo dobrym wyjściem będzie zakup w aptece specjalny „головодержателя”, którego stosowanie pozwala zachować prawidłowy przepływ krwi i rozluźnić mięśnie szyi. Gdyz nie więcej niż dziesięć minut, a następnie można wydłużyć czas noszenia.
6
Spróbuj skorzystać z ludowych receptur. Dla łagodzenia bólu można skorzystać z masażu z miodem. Miód w tym przypadku aktywnie wcierać w skórę szyi strefy, aż do całkowitego wchłonięcia. Ulgę w bólu następuje niemal natychmiast.
7
Popularnym sposobem leczenia хондроза jest wywar z korzenia selera. Około 50 g przypraw gotować w litrze wody. Biorąc wywar należy trzy razy dziennie po dwie łyżki.
8
Przydatne w przypadku problemów z paskiem na dział kręgosłupa wziąć kąpiel z ziołami. Przyczyni się do poprawy samopoczucia wanna z огуречной trawą, którą można kupić w aptece. Zamknij ją (3-5 szklanek na 3 litry wody), odcedzić i dodać do kąpieli. Taki zabieg usunie ból i pomaga w relaksacji.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.