Jak pozbyć się silnego pocenia się

Nadmierne pocenie się może mieć różne przyczyny – od wiekowych czynników i emocjonalnego wzbudzenia do zaburzeń układu nerwowego i hormonalnego, a także chorób układu sercowo-naczyniowego. Nie wiedząc dokładnie, dlaczego tak się dzieje, skutecznie walczyć z tym problemem nie można. Dlatego jeśli czujesz, że mocno się pocisz, i to nie zależy od twojej aktywności fizycznej, wysokiej temperatury lub wilgotności, to najlepiej zacząć od badania lekarskie.

Jak pozbyć się silnego pocenia się

Instrukcja

1
Jeśli zwiększone pocenie się „winny” twój układ nerwowy, lekarz może zalecić leczenie i przepisać ci pewne leki przeciwdepresyjne lub beta-antagoniści.
2
Czasami przyczyną obfitego wydzielania potu są związane z wiekiem zmiany u ludzi. W tym przypadku trochę rozwiązać problem i poprawić zapach ciała pomoże różne kremy, тальки, suche dezodoranty i spraye. Najbardziej skuteczne są uważane za antyperspiranty, które zawierają od 3 do 6% substancji czynnej (алюмохлорид).
3
Pianka należy stosować na oczyszczoną skórę, najlepiej wieczorem, kiedy gruczoły potowe mają najniższą aktywność. To pomoże chronić od obfitego pocenia się na następny dzień. Ale należy pamiętać, że pianka zawierająca więcej niż 30% substancji czynnej, może powodować podrażnienia na skórze.
4
Pozbyć się silnego pocenia się, na przykład, na dłoniach lub pod pachami, również za pomocą zastrzyków z botoksu, który blokuje na pół roku lub rok pracy gruczołów potowych.
5
Ekstremalne metody rozwiązywania nadmierne pocenie się na jakiejś części ciała jest tzw. симпатэктомия – chirurgiczne usunięcie nerwów, które uaktywniają pracę gruczołów potowych. W trakcie zabiegu wykonywane są małe nacięcia, gdzie wprowadzane są mini-kamery i narzędzia chirurgiczne, które można usunąć. Procedura ta prosta, ale przed podjęciem tak poważnej decyzji, pomyśl o konsekwencjach. Jednym z poważnych wad simpatèktomii jest to, że problemu to nie rozwiązuje. Usuwając nadmierne pocenie się w jednym miejscu, można sprowokować jego pojawienie się w innym.
6
Aby mniej się pocić, staraj się nosić rzeczy tylko z naturalnych tkanin, które dobrze wchłaniają wilgoć. Nie pić w upał dużo płynów, zwłaszcza gorących napojów. Regularnie czyść skórę i częściej brać prysznic. Używaj antybakteryjnego mydła.
7
Jeśli masz silne pocenie się pod pachami, usunąć stamtąd wszystkie włosy, to możesz regularnie robić nawet najniższej zwykłej bezpieczne brzytwą. Często myć pod pachami, należy używać dezodorantu-antiperspirant. Wszystkie te środki w kompleksie pomogą ci stopniowo zmniejszać wydzielanie potu, tak i czuć się będziesz świetnie.
8
W przypadku grzybicy stóp nieźle pomagają kąpiele z dodatkiem nadmanganianu potasu, kąpieli z sodą i solą morską, a także codzienne z wywaru z kory dębowej (50 g wywaru na litr wody).
9
Jeśli masz nadwagę, postaraj się ćwiczyć, aby go poprawić. Przy tym potliwość będzie też zmniejszać. I uważaj, co pijesz w żywności, ponieważ obfite pocenie się jest wywoływana również i pikantne jedzenie.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.