Jak pozbyć się bólu głowy

Wiele osób, okresowo cierpiących na napady bólu głowy, wiedzą, jak to bywa bolesne. Jednak nie każdy człowiek wie, jak można poradzić sobie z bólem głowy.

Ból głowy jest w stanie zatruć życie

Instrukcja

1
Jak tylko poczujesz, że zbliża się atak bólu głowy, wypić jedną tabletkę żywy aspiryny i w miarę możliwości zrób śródmięśniowego wstrzyknięcie kwasu askorbinowego. Możliwe, dane środki przycięte serca.
2
Jeśli ból głowy nadal rozegrała się, spróbuj się położyć. W pomieszczeniu, w którym się położyli, powinno być cicho. Jeśli atak bólu głowy zdarzył się dzień, zamknąć zasłony, aby utworzyć półmrok w pokoju. Ponadto, będzie dobrze, jeśli przewietrzyć pomieszczenie. Świeże powietrze może złagodzić ból, a zaduch – pogłębić.
3
Połóż na czole i skroniach ręcznik, смоченное zimną wodą. Oprócz tego poradzić sobie serca mogą pomóc następujące środki od bólu głowy:
a. Zetrzeć na drobnej tarce świeżego imbiru, dołączyć papkę na czole i skroniach. Jeśli nie ma świeżego imbiru, można użyć proszku.
b. Weź zwykły горчичник i pokroić go na małe kwadraty. Moczyć je w wodzie, a następnie nałóż na bolesne punkty na głowie.
s. Ruszt cytryny wraz z miąższem. Zrób z tej papki kompres na skronie i czoło.
4
Jeśli silny ból głowy nie ustępuje, spróbuj wypłukać głowę najpierw ciepłą, a potem zimną wodą.
5
Aby pozbyć się bólu głowy może pomóc filiżanka mocnej czarnej lub zielonej herbaty. W przypadku browarów herbaty dodać do niego szczyptę mięty lub rumianku. Zamiast herbaty można wypić szklankę naparu z oregano (1 łyżka ziół na 2 szklanki wrzącej wody, parzyć 30 minut).
6
Jeśli powyższe środki nie pomagają, bierze tabletki od bólu głowy. To może być Аскофен-P, Цитрамон, Ibuprofen, od bólu głowy (szczególnie skuteczne są rozpuszczalne musujące tabletki), itp. Gdy nawet tabletki nie są w stanie usunąć serca, można zrobić śródmięśniowego zastrzyk Баралгина.
7
Jeśli chodzi o częste bóle głowy, zwłaszcza towarzyszy silne nudności a nawet wymioty, należy skontaktować się z lekarzem. Ponieważ ciągłe bóle głowy mogą być objawem wielu poważnych chorób, które wymagają leczenia.
Porada
Nie dać się ponieść przeciwbólowych tabletek, ponieważ mają negatywny wpływ na wątrobę. W pierwszej kolejności starają się radzić sobie z bólem głowy za pomocą innych środków, bez uciekania się do tabletek.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.