Jak upiec placki узбекские

Uzbecka ciepła tortilla korzystnie różni się w smaku od chleba, продающегося w sklepie. Jednak przygotować taki chleb w warunkach domowych jest bardzo proste. Przecież jedną z tajemnic smaku placków – to pieczenie w piecu ceramicznym (tandoor), który teraz płonie do 300оС, i proces wypieku biszkoptów trwa nie więcej niż 3-5 minut.

Jak upiec placki узбекские

Trzeba

  • elektryczny lub gazowy tandoor;
  • Dla tortille z prostego ciasta drożdżowego:
  • 1 kg mąki;
  • 2 szklanki wody;
  • 1 łyżeczka soli;
  • 25 g nasion sezamu;
  • 30 ml bawełny, olej;
  • 30 g drożdży.

Instrukcja

1
Piec prosty placek (obi non), przeznaczoną do użytku domowego, z prostego drożdżowego ciasta. Podgrzać dwie szklanki wody, rozpuść w niej łyżeczkę soli. Weź misce emaliowanej miski, rozpuścić drożdże w niewielkiej ilości osolonej wody, weź mąkę pszenną pierwszego lub wyższego gatunku.
2
Всыпайте mąkę w misce na części, вымешивая i ponownie dodając wodę i mąkę. Вымесите ciasto do sprawnego stanu, przykryć miskę ściereczką, z góry укутайте kocem, zostawić w ciepłym miejscu na trzy-cztery godziny. W tym czasie trzeba dwa-trzy razy обмять ciasto – zakryte ramiona i ponownie przykryć i pozostawić do fermentacji. Moczyć w хлопковом oleju z nasion sezamu
3
Ułożyć ciasto na stole, podzielić go na kawałki po dwieście, dwieście pięćdziesiąt gramów, roll z nich kulki, złożyć kulki obok i przykrywać ściereczką. Rozwałkować je na placki o grubości полсантиметра w środku i dwa centymetry na krawędziach. W centrum placki zrób наколы (albo specjalnym narzędziem, które nazywa чекич lub widelcem). Uformowane placki przykrywać ręcznikiem.
4
Daj na prerii расстояться w ciągu piętnastu-dwudziestu minut. Smarujemy każdy placek хлопковым olejem z nasion sezamu. Doprowadzić temperaturę w tandoor do 300оС, potem trochę zmniejszyć gorączkę, załóż na rękę bud bawełny rękawicę, połóż na rękawicę ciasto wierzchem do góry, spray jej słoną wodą, прилепите do ciepłej ścianie i прилепив kilka sztuk, zwiększ gorączkę i побрызгайте je wodą, piec przez trzy-cztery minuty.
5
Oddzielne placki od ścianek pieca za pomocą шумовки, подхватывайте ręką zabezpieczoną długiej watą rękawicą.
6
Piec ciastka w gazowym piekarniku: раскалите ją do 300оС, posmarować oliwą blasze do pieczenia, ułożyć na nim gotowe tortille, побрызгайте ich słoną wodą, umieścić blachę na górną półkę piekarnika, piec przez około pięciu minut.
logo
Article Categories:
Przepisy kulinarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *