Jak szydełkować левше

W większości książek i czasopism na drutach napisane dla tych, u których wiodącą jest prawa ręka. Oczywiście, nic nie przeszkadza i левше dzianiny w zwykły sposób. Po prostu to nie jest bardzo wygodne, dlatego proces jest powolny, a wiązka okazuje się nie taka gładka i piękna, jak by się chciało. Dlatego lepiej z pierwszych kroków do opanowania wygodne technika.

Jak szydełkować левше

Trzeba

  • – hak;
  • – nici do robótek na drutach;
  • – książka dla początkujących szydełkować;
  • – komputer z programem Adobe Photoshop.

Instrukcja

1
Jeśli uczysz się robić na drutach w książce, najpierw przygotuj sobie zasiłek. Specjalną literaturę dla leworęcznych nadal znaleźć problematyczne, ale jest w porządku dowolnym zasiłek. Ci z niego potrzebne są głównie zdjęcia. Zeskanuj je, zapisz i otwórz w programie Adobe Photoshop. Odbija je w poziomie. Dostaniesz mniej lub bardziej przejrzysty obraz tego, jak trzymać szydełko i gdzie rozciągać wątku. Dokładnie tak samo można zrobić i ze schematami wzorów, które są wykonywane stałych tkaniny. Okrągłe motywy odzwierciedlać nie jest konieczne, ponieważ w tym przypadku absolutnie wszystko jedno, w jakim kierunku dzianiny.
2
Cofnij od cewki kawałek nici o długości dziesięć centymetrów. Zawiąż na nim taka buła, aby można było włożyć w niego hak. Stół wątek weź w prawą rękę, набросьте pętlą na mały palec i przesuń palcem do указательному palca. Koniec nici przytrzymaj kciukiem i palcem wskazującym prawej ręki.
3
Weź hak w lewą rękę. W pierwszej chwili można go trzymać tak, jak wygodnie, potem palce sami wezmą żądanej pozycji. Przy właściwym sposobie kciuk lewej ręki znajduje się pod hakiem, a środkowy i wskazujący do góry. Jeśli hak jest w środku płaska płyta, trzymaj go w tym miejscu. Przesuń końcówkę haka w pakiecie, chwycić nić i pociągnij pętlę. Zacisnąć węzeł. Ponownie chwycić roboczą nitkę i przeciągnąć ją przez dopiero co powstałą pętlę. Związać łańcuch z powietrza pętli na wymaganą długość.
4
Naucz się proste słupki. Nie mają one zasadniczego różnice od tych, które są wykonywane prawą ręką. Po prostu będziesz dzianiny ich nie od prawej do lewej, a wręcz przeciwnie. Na końcu łańcucha dodać 1-2 powietrznych pętli na wzrost. Wprowadź hak w ostatniej przed podniesieniem pętli łańcucha, wyciągnij nić roboczą i провяжите powstałą pętlę wraz z tym, który masz na haku. Dokładnie tak samo naucz się słupki z накидом. W końcu powinno się udać płótno, które w wyglądzie niczym się nie różni od wykonanego przez mistrza z wiodącą prawą ręką.
5
Przed tym, jak wziąć wzór z książki, należy dokładnie zapoznać się z przedmową i zobacz, oznaczony czy na schematach kierunek na drutach. Wiele schematy są takie same i dla leworęcznych i praworęcznych. Na przykład takie, gdzie idzie równomierne rozkładanie słupków z różną ilością накидов z prostych. W niektórych przypadkach ma sens przepisać wzór dla siebie, po przeczytaniu go w przeciwnym kierunku. Jest to wygodne przy drutach skomplikowanego taśmy koronki i niektórych innych ażurowych wzorów.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *