Jak szybko schłodzić wodę

Chyba nie ma bardziej skutecznego środka przeciw pragnienia, niż szklankę czystej, chłodnej wody. Zwłaszcza istotne, problem ten staje się latem, z początkiem upał, gdy konieczne jest uzyskanie dużej ilości chłodnej wody w dość krótkim czasie. Istnieje kilka opcji szybkiego chłodzenia wody w domu i na łonie natury.

Jak szybko schłodzić wodę

Trzeba

  • – lodówka;
  • – lód;
  • – x/b ręcznik;
  • – sól;
  • – plastikowa miednica;
  • – ceramiczne lub szklane.

Instrukcja

1
Najbardziej popularne sposoby chłodzenia napojów w domu i na działce jest lodówka. Umieść pojemnik z wodą w chłodni i trzymaj ją tam tak długo, aż płyn ostygnie. Im mniejsza ilość opakowań, tym szybciej ostygnie woda. W celu przyspieszenia procesu skorzystaj z zamrażarką. Jednak trzeba uważać, aby woda nie zmieniła się w lód. Nie zaleca się umieścić w lodówce bardzo gorącej wodzie, ponieważ może wyprowadzić techniki awarii.
2
Dość szybko stygnie płyn umieszczony w naczyniu z lodem. Napełnić plastikowe miski z lodem i zanurzyć w niej butelkę z wodą. Ona ochłodzi się w ciągu pół godziny.
3
Jeśli nie masz pod ręką ani lodu, ani lodówki, spróbuj. Weź szerokie bawełnianej ręcznik i obficie zmocz go mocnym roztworem soli. Owiń tej szmatką butelkę z wodą i umieścić ją tam, gdzie jest przeciąg. Im bardziej będzie ona owiewać czujnik wiatrem, tym szybciej ostygnie płyn. Dokładnie tak samo można schłodzić arbuz lub melon, które długo leżał na słońcu.
4
Bardzo często do pilnego chłodzenia napojów w przyrodzie są używane najbliższych zbiorników wodnych. Do tego zanurzyć butelkę z płynem do rzeki lub stawu, wstępnie dbając o to, żeby nie odpłynął. Można ją obciążać, wiązanie jakiś ładunek lub po prostu umieścić w woreczku, przywiązany do kija na brzegu. Zamiast wody można umieścić butelkę w zwykłe wiadro wypełnione wodą niskie temperatury. Jednak czas chłodzenia przy tym znacznie wzrośnie.
5
Aby ostudzić niewielką porcję gorącej wody, weź dwie małe ceramiczne czy szklane kubki z grubymi ściankami. Переливайте płyn z jednego w drugi, dopóki nie osiągnie żądanej temperatury. W ten sposób można schłodzić 200 ml wody w ciągu zaledwie kilku minut.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *