Jak oczyścić wodę шунгитом

Oczyszczanie wody naturalnym składnikiem odżywczym – шунгитом jest znany ludzkości od dawna. W przeciwieństwie do innych metod pozyskiwania czystej strukturze wody, która ma właściwości lecznicze, czyszczenie шунгитом jest najbardziej prosty i przystępny. Do tego wystarczy tylko sam shungite (można go kupić w aptece) i prosta sekwencja działań.

Jak oczyścić wodę шунгитом

Instrukcja

1
Umyć zakupiony w aptece shungite pod bieżącą wodą. Płukać należy 10-15 minut lub do momentu, aż woda, spływająca z minerału, nie będzie przejrzysty, a na rękach przy kontakcie z nim przestanie pojawiać się czarny (lub szary nalot. W procesie płukania można zastosować szczotkę.
2
Weź do czystego pojemnika. Do parzenia wody z шунгитом dobrze nadają się 3-litrowe słoiki lub 5-litrowe plastikowe butelki. Będzie pasować i emaliowane naczynia – garnki, dzbany, wiadra.
3
Всыпьте shungite do przygotowanego pojemnika w wysokości 100 g minerału na 1 litr wody. Wlać minerał wodą z kranu. Wizualnie woda nie powinna zmieniać kolor, staje się mętna, w niej również nie powinny pływać poszczególne drobne cząstki rasy. Jeśli zauważysz, że woda nie jest przejrzysta lub na jej powierzchni pojawił się czarny nalot, wlać ją, a shungite nadal płukać pod bieżącą wodą. Możesz wybrać jeden minerał i usunąć z niego drobne fragmenty, pozostawiając tylko duże kamienie. Powtórz procedurę pomieszczenia shungite w pojemność i zalewanie go wodą.
4
Już za pół godziny możesz spuścić natchnącego na шунгите wodę do osobnego naczynia (zwykle ze 2/3 objętości) i używać ją zgodnie z przeznaczeniem – do picia, leczenia (np. oparzenia i wysypki o różnym charakterze, angina, zapalenie jamy ustnej), podlewania roślin, gotowania itp. Naukowcy twierdzą, że za 30 minut shungite udaje się obniżyć stężenie niebezpiecznego drobnoustrojów (np. paciorkowce z grupy A i grupy E) setki razy. Pół godziny wystarczy, aby woda nabrała właściwości antybakteryjne.
5
Jeśli shungite woda potrzebna jest nie pilne, to moczyć ją w trzy dni. Właśnie przez ten okres dostaniesz czystą przygotowanej wody, która ma właściwości lecznicze.
6
Po wylać 2/3 objętości настоянной na шунгите wody, wlać do pojemnika ze składnikiem odżywczym nową porcję wody z kranu.
Należy zwrócić uwagę
Шунгитом można czyścić nie tylko małe ilości wody, ale nawet wodę w studniach wiejskich. Wystarczy wsypać do studni 50-60 kg shungite (gruzu) i woda oczyszczona od azotanów, bakterii, zanieczyszczeń, pestycydów, produktów ropopochodnych, metali ciężkich itp.

Naukowcy z uniwersytetu moskiewskiego udowodnili, że shungite ma większą wydajność podczas wyświetlania wolnych rodników, niż węgiel.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *