Jak sprawdzić wersję Slic

Funkcja System-Locked Preinstallation, której częścią są w tabeli SLIC, stosowane przez producentów sprzętu komputerowego w celu realizacji możliwości aktywacji zainstalowanego fabrycznie systemu operacyjnego. Charakterystyczną cechą jest brak konieczności stosowania technologii WPA (Windows Product Activation).

Jak sprawdzić wersję Slic

Instrukcja

1
Upewnij się, że używana wersja funkcji System-Locked Preinstallation odpowiada zainstalowanego na komputerze systemu operacyjnego:
– SLP 1.0 – dla systemu Windows Server 2008 i Windows XP;
– SLP 2.0 – Windows Server 2008 i Windows Vista;
– SLP 2.1 – dla systemu Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows 7 i Windows Vista.
2
Upewnij się, że dostępne są wszystkie trzy niezbędnych składnika OEM-aktywacji:
– OEM-klucz;
– OEM-certyfikat, соотносимый z OEMID i OEMTableID;
– pełna SLIC-tabela w BIOS,
ponieważ to właśnie obecność wszystkich trzech składowych określa możliwość natychmiastowej offline-aktywacji zainstalowanego fabrycznie systemu operacyjnego.
3
Pobierz i zainstaluj na komputerze specjalistyczne narzędzie do określenia wersji SLIC-tabele w BIOS – RW (Read and Write Utility), swobodnie rozpowszechniane w internecie.
4
Uruchom zainstalowaną aplikację, a następnie rozwiń menu ACPI górnym pasku narzędzi okna programu.
5
Przejdź na kartę SLIC w wyświetlonym oknie dialogowym, ACPI Table i wybierz szesnastkowy format wyświetlania odpowiednich danych.
6
Znajdź wiersz zaczynający się od bajtów 53 20 i określ wartość takich czterech bajtów w celu ustalenia wersji tabeli:
00 00 00 00 – używana jest wersja 2.0;
01 00 02 00 – używana wersja 2.1.
7
Postaraj się poczekać na poprawki producentem tabeli SLIC 2.0 BIOS w oficjalnej aktualizacji lub skorzystaj z forum Windows 7 na stronie internetowej firmy do samodzielnej zmiany wersji tabeli SLIC do wersji 2.1.
8
Alternatywną metodą edycji wybranego parametru może służyć korzystanie z systemu Windows 7 Loader, reprezentującego z siebie OEM BIOS emulator. Nie zaleca się korzystać z narzędzia AMITool, zawierający narzędzie do oprogramowania arkuszy kalkulacyjnych i tabele, w związku z niestabilnością pracy.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.