Jak sprawdzić wersję chipsetu

Chipset — to jeden z najważniejszych podzespołów płyty głównej. Od wersji zależy, jakie programy można zainstalować na komputerze, a także możliwości najniższej głównej. W niektórych przypadkach pojawia się konieczność sprawdzić wersję chipsetu.

Jak sprawdzić wersję chipsetu

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem, aby sprawdzić wersję chipsetu to zobacz w instrukcji do twojej płyty głównej. W każdym podręczniku należy podać te informacje. Można ją także zobaczyć w karcie gwarancyjnej, ale tylko w przypadku, gdy płynie w nim opis i podstawowe cechy komponentów komputera.
2
Można również zobacz wersję chipsetu na oficjalnej stronie dewelopera płyty głównej. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę, wybrać swój model płyty głównej i zobaczyć jej opis.
3
Można użyć specjalnych narzędzi, które pokazują informacje o komponentach komputera. Jednym z takich narzędzi jest nazywany CPUID CPU-Z. Pobrać program z internetu i zainstalować na komputerze.
4
Uruchom program CPUID CPU-Z. Przejdź do zakładki druku płyty głównej. W otwartym oknie znajdź wiersz Chipset. Znaczenie tego wiersza, odpowiednio, i jest wersja chipsetu twojej płyty głównej.
5
Jeszcze jeden program, który pomoże ci dowiedzieć się wersję chipsetu, o nazwie TuneUp Utilities 2011. Pobrać ją z internetu i przeprowadzić instalację na dysku twardym komputera. Uruchom program. Po zakończeniu skanowania systemu zostaniesz przeniesiony do głównego menu.
6
Przejdź do zakładki „rozwiąż problemy”. Dalej wybierz opcję „Pokaż informacje o systemie” i przejdź do sekcji „urządzenia Systemowe”. Tam można zobaczyć wersję chipsetu płyty głównej. Również w tym oknie jest opcja „Szczegóły cpu”. Jeśli użytkownik zdecyduje się na tę opcję, można wyświetlić szczegółowe informacje na temat chipsetu, płyty głównej i możliwościach procesora.
7
Bardzo szczegółowe informacje można uzyskać za pomocą programu Everest. Trzeba tylko zainstalować program na komputer i uruchomić. Otworzy się okno z listą najważniejszych komponentów KOMPUTERA. W nim wybierz „płyta”.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.