Jak sprawdzić przepustowość

Długotrwała eksploatacja silnika prowadzi do zmiany otwartego przekroju dysze spryskiwaczy, która zmniejsza się z powodu osadzania się substancji żywicznych, lub zwiększa się w wyniku przejścia paliwa. Raz lub dwa razy w roku, w zależności od intensywności eksploatacji, należy sprawdzić przepustowość dysz.

Jak sprawdzić przepustowość

Trzeba

  • – woda
  • – rurki
  • – zlewka
  • – stoper

Instrukcja

1
Umyć otwór w benzyny bezołowiowej, a następnie – w acetonie. Jeśli w otworze dyszy znajdują się substancji żywicznych, ostrożnie usuń je zwilżoną w acetonie patykiem.
2
W celu sprawdzenia przepustowości dysze spryskiwaczy użyj specjalny przyrząd działający na zasadzie pomiaru ilości wody, протекшей z absolutnym i względnym замером. Zrób to urządzenie z małego zbiornika z dwiema rurkami, znajdujących się w samym jego dnie.
3
Jedną słuchawkę (korek) zamocować tak, aby, przekraczając poziom, woda przez nią сливалась ze zbiornika. Druga rurka (ciśnieniowa) powinna służyć do tworzenia słupa cieczy. Na koniec załóż korek gumowy strumieniem.
4
Pod ciśnieniowego umieść słuchawkę jedną płaską miarkę z podziałką milimetrową nie więcej niż 5 cm3 o pojemności do 0,5 l. Przygotuj zegarek z sekundnikiem lub stoper.
5
Zapewnij dopływ wody do zbiornika z wody. Po ilości płynów, wyciekającym skalibrowane przez otwór dyszy na minutę, określ jego przepustowość. Do tego wybraliśmy jedną płaską miarkę pod strumień wody i sprawdź czas. Dokładnie 60 sekund wyjąć jedną płaską miarkę z pod wody.
6
To podział skali zlewki, przy którym zatrzyma się menisk wody, odpowiada przepustowości dyszy w cm3/ min zwrócić uwagę, aby kierunek rozsypywania dyszy wody odpowiadały kierunkowi, który przez niego przepływa powietrze lub benzyna.
7
Aby zmniejszyć przepustowość dyszy, należy umieścić go między бородками, zablokowanymi w podstawy wyjściowy i wejściowy sfazowań kalibrowanego otwory z dwóch stron. Docisnąć jeden z dwóch wstawionych бородков w twardą powierzchnię i młot drugiego. Tak осадите ciało dyszy, zmniejszając średnicę otworu i zmniejszając przepustowość.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.