Jak sprawdzić prędkość obrotową wałów

Niektórych kierowców czasami trzeba określić prędkość obrotową wału silnika na różnych trybach jego pracy lub wałów silnika z różnym obciążeniem. Dla każdego konkretnego przypadku ma swój sposób określania tego parametru.

Jak sprawdzić prędkość obrotową wałów

Trzeba

  • – elektroniczny obrotomierz;
  • – elektromechaniczny obrotomierz;
  • – strefa obrotomierz.

Instrukcja

1
Określ prędkość obrotową wału silnika spalinowego. Do tego za pomocą elektromechanicznego obrotomierza podłączyć czujnik do mechanizmu korbowego i podłącz do тахометру źródło zasilania 12 V.
2
Włącz zapłon. Można zmieniać prędkość obrotową wałów, dopóki nie zostaną osiągnięte żądaną tryby, i elektromechaniczny czujnik obrotomierza odczytać jego wartość. Metoda ta pozwala określić przybliżoną częstotliwość wału korbowego, ponieważ błąd z powodu niedoskonałości konstrukcji obrotomierza jest dość wysoka.
3
Spróbuj określić dokładną prędkość obrotową wału korbowego. W tym celu podłącz do jednego z wyjść cewki zapłonowe wejście wybudzające elektronicznego obrotomierza i przesuń palcem do niego zasilanie 12 V.
4
Uruchom silnik, włącz zapłon. Zmieniaj się w wymaganych granicach prędkość obrotową wałów, obserwuj jego wskazania na wyświetlaczu elektronicznego obrotomierza, i w tym przypadku, można uzyskać bardziej dokładne wyniki.
5
Dowiedz się prędkość obrotową wału silnika. Do tego przeczytaj tę wartość na tabliczce znamionowej, którą można znaleźć na obudowie silnika. W przypadku braku tabliczki lub затертой napis, włącz silnik.
6
Przyłóż mechaniczny kierunku obrotomierz do osi wału i dotknij jej. Na obudowie obrotomierza naciśnij klawisz „Start”, nie odrywając go od osi silnika. Kiedy strzałka zakończy swój ruch, potraktuj naprzeciwko niej dane prędkości obrotowej wału silnika.
7
Naciśnij klawisz „Reset”, aby przywrócić obrotomierz do poprzedniego stanu. W razie potrzeby powtórz pomiar. Dla tej metody charakteryzuje średni poziom dokładności ze względu na ograniczenia konstrukcji mechanicznej стрелочного strefy mechanicznego obrotomierza. Aby uzyskać najbardziej dokładne wyniki, skontaktuj się z centrum serwisowym.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.