Jak sprawdzić model telefonu komórkowego

Znając dokładną nazwę modelu telefonu komórkowego, można dowiedzieć się więcej o jego właściwościach i dostępnych funkcjach. W przypadku niemożności dokładnie określić model należy zwrócić uwagę na nazwę producenta, możliwe jest, że twój telefon jest fałszywy.

Jak sprawdzić model telefonu komórkowego

Trzeba

  • – dokumentacja na telefon komórkowy;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Należy sprawdzić, czy obudowa telefonu komórkowego, możliwe jest, że na nim będzie podana model, na przykład w Nokia jest zwykle określone w prawym lub lewym górnym rogu. Również model można dowiedzieć się z dołączonymi do telefonu, dokumentów, instrukcji użytkownika, znaku lub paragonu, z informacji na opakowaniu, na naklejce pod baterią i tak dalej.
2
Otwórz oficjalną stronę producenta twojego urządzenia mobilnego, który zawiera w sobie opis każdego modelu. Wypróbuj właściwości każdego z nich i znaleźć model odpowiedni do twoich parametrach. Ponadto można znaleźć recenzje urządzeń na różnych stronach internetowych sklepów sprzedających telefony.
3
W trybie gotowości na telefonie wpisz specjalny kod, aby uzyskać więcej informacji. Wpisz *#0000#, po czym na ekranie powinien pojawić się informacje o IMEI, firmware i model danego urządzenia mobilnego. Połączenie może nie działać na niektórych urządzeniach mobilnych.
4
Dowiedz się IMEI telefonu komórkowego za pomocą kombinacji *#06# lub z naklejki na karcie gwarancyjnej lub na opakowaniu. Również identyfikator jest przewidziana pod baterią telefonu. Numer ten należy wpisać w odpowiednim formularzu na stronie następnej strony: http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr.
5
Naciśnij klawisz Enter i w отобразившихся wynikach kontroli dowiedz się model telefonu komórkowego. Należy zwrócić uwagę, że po wpisaniu identyfikatora należy przestrzegać zasad podanych poniżej formularza.
6
W przypadku niemożności ustalenia model urządzenia mobilnego wyżej wymienionych sposobów należy skontaktować się ze sprzedawcą. To może oznaczać, że zakupiony fałszywe mobilne urządzenie, którego używanie może być zakazane w wielu krajach. W takim przypadku należy wymienić telefon.
Porada
Dokładny model telefonu przy zakupie.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.