Jak ładować baterię telefonu komórkowego

Telefon komórkowy – mało wymagająca urządzenie podczas pracy którego trzeba regularnie robić tylko dwie rzeczy: płacić za usługi telekomunikacyjne i ładowanie akumulatora. Baterii w zdecydowanej większości przypadków są litowo-jonowych, z napisem Li-ion na obudowie. Aby przedłużyć żywotność takiego akumulatora, należy ładować go poprawnie.

Jak ładować baterię telefonu komórkowego

Trzeba

  • – ładowarka;
  • – sprawna gniazdo elektryczne 220 v.

Instrukcja

1
Запитайте akumulator od sieci przy pomocy ładowarki, która, jak zwykle, w zestawie przy sprzedaży telefonu komórkowego. Do tego podłącz wtyczkę urządzenia do gniazda telefonu. Następnie włóż wtyczkę elektryczną do czynnego gniazdka o napięciu 220 v.
2
Nie należy ładować baterię telefonu w pobliżu urządzeń grzewczych i innych lokalnych źródeł ciepła. Zakres temperatur, przy którym urządzenie „czuje się” w porządku, jest 19-35 stopni Celsjusza.
3
Jeśli przyniósł telefon komórkowy zimą z ulicy, nie należy umieszczać go bezpośrednio na ładowanie. Poczekaj na 30-40 minut, aby akumulator zdążył отогреться do temperatury pokojowej. Przy mocnym schłodzeniu wskazane jest poczekać na 1-1,5 godziny.
4
W procesie obsługi telefonu komórkowego sprawdzić poziom naładowania baterii na specjalne ikony na wyświetlaczu. Nie czekaj, aż do całkowitego wyczerpania baterii. Używaj takiej reguły: gdy poziom naładowania baterii wynosi mniej niż połowa – należy podłączyć akumulator do sieci. To wydłużenie okresu eksploatacji urządzenia.
5
Raz na dwa-trzy miesiące pozwól baterii usiąść w pełni. Jest to konieczne do debugowania pracy układ scalony, który monitoruje stan baterii.
6
Nie zostawiaj telefon do ładowania na noc i w czasie jego długiej nieobecności w pomieszczeniu. Nie można wykluczyć przypadki zapalenia się urządzenia. Nawet jeśli widzisz, że bateria jest nie naładowana, można go bezpiecznie odłączyć od sieci, bez szkody urządzenia to nie przyniesie.
Należy zwrócić uwagę
Jako źródła zasilania do akumulatora może być również używany USB-kabel do komputera, ładowarka samochodowa, zwykłe baterie podłączone w specjalny wzór, specjalne urządzenia od już znanego „żaby” do takich innowacji technicznych typu uchwyt-ładowarka.

Porada
Zazwyczaj bateria wystarcza na 300 do 400 cykli ładowania. Jeśli kupujesz urządzenie do wykorzystania w przyszłości i zacząć wykorzystywać go po długim okresie przechowywania, bądź przygotowany na to, że jego pojemność może być mniejsza niż zwykłej.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.