Jak sprawdzić autentyczność szafiru

Miłośnicy kamieni bardzo cenią sobie szafir. Uważa się, że posiada on właściwości magiczne i lecznicze właściwości, pomaga leczyć rany i choroby serca. Szafir odróżnia się od innych корундовых kamieni wysoka przejrzystość i każdy kolor oprócz czerwonego. Dla określenia autentyczności szafiru stosuje się kilka sposobów.

Jak sprawdzić autentyczność szafiru

Trzeba

  • – naturalne oświetlenie;
  • – woda;
  • – gliceryna;
  • – pęseta;
  • – szmaragd;
  • – rubin;
  • – sprzęt do badania геммологической.

Instrukcja

1
Kupić wyroby z kamieniami szlachetnymi tylko w autorytatywnym salonie lub sklepie jubilerskim. Wybierając produkt z szafir, koniecznie zażądaj okazania certyfikatu na tę produkcję. Jeśli taki dokument, potwierdzający jakość kamienia, brak lub powoduje masz wątpliwości, zrezygnuj z zakupu. W ten sposób najprostszy sposób, aby upewnić się co do autentyczności szafiru przy jego organizowaniu – staranności w wyborze sprzedawcy.
2
Należy sprawdzić, czy kamień przy naturalnym oświetleniu. Wziąć kamień w ręce nie należy używać do tego czyste odtłuszczone pincety. Na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przechodzących przez prawdziwy szafir, zobaczysz coś takiego jak шестиконечной gwiazdy lub prostopadłościanu. Taki efekt powstaje naturalne wtrąceniami w naturalny kamień niektórych elementów. Ten sposób sprawdzania korzystne, jeśli kamień jest już zakupiony lub znalazł się u ciebie, na przykład, jako prezent.
3
Zanurz szafir w roztworze gliceryny i wody, aby uzyskać więcej informacji na temat uwierzytelniania próbki. Przygotować mieszaninę do czystego pojemnika i za pomocą pincety umieść tam badany kamień. Podróbka będzie dobrze widoczna w takim roztworze, a to jest prawdziwy szafir w nim staje się praktycznie niewidoczny. Odnosi się to zwłaszcza do skał o różnym stopniu przezroczystości.
4
Użyj do sprawdzenia szafiru inne kamienie, na przykład, szmaragd czy rubin. Przesuń ten kamień na powierzchni badanego próbki i sprawdzić jego powierzchni. Na autentycznym sapphire nie powinno zostać paski lub widocznych zaburzeń struktury kamienia.
5
Skontaktuj się w celu przeprowadzenia геммологической badania istniejącej szafiru w certyfikowanym centrum. Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści będą mogli z wystarczającą pewnością stwierdzić, czy szafiru i odróżnić go od podróbki. Zaletą tej metody i w tym, że według wyników badania otrzymasz pisemne wnioski, które mogą być wykorzystane przez ciebie, jeśli chcesz, aby później sprzedać kamień.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.