Jak sprawdzić aukcyjny arkusz

Aukcyjne samochody w Japonii towarzyszy specjalnej tabeli pokazuje, cechy pojazdu, jego wyposażenia i istniejące uszkodzenia nadwozia i wnętrza. Dokument z taką tabelą o nazwie аукционным blachą. Tworzona jest przez ekspertów–ewaluatorów przed aukcją.

Jak sprawdzić aukcyjny arkusz

Instrukcja

1
Maszyna, выставляемая na aukcji, starannie sprawdzane przez specjalistów aukcji. Wskazują one modernizację, wyposażenie dodatkowe, przegląd techniczny. Najważniejsze jest to, co interesuje potencjalnego nabywcy – to nie tylko techniczne, ale i ocena jego stanu ogólnego. Do takiej oceny są literowe i cyfrowe oznaczenia, podobne do wielu aukcji.
2
Prawie idealny samochód oznaczony literą S. Litera A ” lub ” R ” oznacza, że auto odwiedziło w lekkiej awarii. Połączenie RA pokazuje ingerencja w konstrukcje nośne po poważnym wypadku lub modernizację modelu.
3
Oznaczenia numeryczne dają charakterystykę silnika i wyglądu nadwozia. Najwyższa cyfra 6 -stan bardzo dobry silnika, mały przebieg i wiek. 5 – dobry silnik, малозаметные zewnętrzne wady. Jeśli w pojeździe znajdują się niewielkie rysy czy plamy rdzy, to – 4, 5 . Samochód „w wieku”, ale w dobrym stanie ma ocenę „4”. Tutaj widocznych wad więcej niż w ocenie 4-5, tak i salon nie posiada. „3,5” pokazują przebieg znacznie więcej, niż „4”, został przeprowadzony remont lub wymiana różnych elementów. Karoseria wymaga malowania, salon kiepsko. Charakteryzują się również samochody z oceną „3”
4
Samochody, które wymagają całkowitego remontu, oznaczone cyfrą „2”. Z oceną „1” samochód ma silną rdzę, był w wodzie lub wymianę części zamiennych do nietypowych części. 0 – oznacza, że pojazd jest sprzedawany na części.
5
Według opisu nie zawsze można określić skalę uszkodzeń, tak jak w języku japońskim nie ma liczby mnogiej. Na przykład, dziura, прожженная papierosem może okazać się nie tylko, a plama rdzy zakłada zardzewiałe podwozie. Po stwierdzeniu, na przykład, wgniecenie w tabeli aukcyjnej arkusza, trzeba szukać tego uszkodzenia na samochodzie. W ten sposób zgodność wskaźników aukcyjnego arkusza można sprawdzić przeglądem. Można powierzyć to doświadczonego specjalisty.
Należy zwrócić uwagę
Co do autentyczności aukcyjnych arkuszy, specjalnych właściwości ochronne nie mają.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.