Jak sprawdzić rozmiar nakrycia głowy

Znając rozmiar nakrycia głowy, można kupić rzeczy bez montażu – na przykład robiąc zakupy w sklepach internetowych, lub kupując prezenty dla bliskich i znajomych. Przygotuj сантимеровую taśmę, usiądź wygodnie przed lustrem i połóż przed sobą długopis i papier.

Jak sprawdzić rozmiar nakrycia głowy

Instrukcja

1
Zmierzyć ilość głowy, owiń miękkiej сантиметровую taśmę wokół głowy, prowadząc ją po czole, skroniach i potylicy. Twoje pomiary będą dokładne, jeśli taśma odbędzie się pod czaszką буграм (na kilka centymetrów powyżej linii brwi), nad uszami lub обхватит tył głowy prawie o podstawy szyi. Nie ciągnąć сантиметровую taśmę zbyt mocno, ale i nie dopuścić do ugięcia. Otrzymana liczba będzie pasował do rozmiaru głowy.
2
Jeśli centymetrową taśmy ciebie nie ma, to skorzystaj każdy miękką taśmą – wskaźniki z niej można przenieść na zwykłą linię i kalkulować rozmiar. Mierząc w głowę, spróbuj obliczyć maksymalną obwód głowy, być może, trzeba będzie zrobić kilka pomiarów, zmieniając położenie taśmy.
3
Dopasuj uzyskane wyniki w zakresie sieci różnych marek. Krajowe wymiary dokładnie odzwierciedlają wielkość głowy w centymetrach, ale zagraniczni producenci nakrycia głowy trzymają się swoich wymiarów siatek. Amerykańskie rozmiary, tak samo, jak i międzynarodowe standardowe wielkości rozmiarów, są oznaczone alfabetem łacińskim i odpowiadają określonej objętości głowy w centymetrach.
4
Największy rozmiar – XL, on odpowiada wielkości w 59-60 cm najmniejszy – S, wynosi 53-54 cm Między nimi znajdują się najbardziej standardowe rozmiary – L (57-58 cm) i M (55-56 cm). W krajach europejskich można spotkać określenie wielkości głowy w calach – wtedy trzeba po prostu przełożyć cale na centymetry, mnożąc wartość na 2,54.
5
Jeśli masz wątpliwości co do dokładności высчитанного wskaźnika i nie można wybrać rozmiar przy zakupie nakrycia głowy, to weź czapkę na rozmiar większy. Jak chronić siebie lub innej osoby, od dyskomfortu podczas noszenia ciasnej czapki — gdy skompresowane głowy pojawiają się bardzo nieprzyjemne uczucie.
6
Przy obliczaniu wielkości należy uwzględnić model nakrycia głowy, który masz zamiar kupić. Jeśli to dzianiny lub dzianiny czapka, to strzel портновскую taśmę mocno – materiał podczas noszenia trochę rozciąga. Kupując kapelusz, wybierz rozmiar bardziej dokładnie, lepiej będzie, jeśli taśma nie będzie ciasno siedzieć na głowie, a poczuć nieco swobodniej.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *