Jak skonfigurować GPRS w Samsung Мегафоне

GPRS to technologia, która przeznaczona jest do zapewnienia wymiany danych pomiędzy urządzeniami operatora sieci GSM, jak i siecią zewnętrzną. Instalując te ustawienia w telefonie, można uzyskać dostęp do internetu i możliwość dzielenia się MMS. Aby skonfigurować GPRS w Samsung Мегафоне, należy ręcznie wprowadzić odpowiednie ustawienia lub aktywować usługę poprzez stronę internetową.

Jak skonfigurować GPRS w Samsung Мегафоне

Trzeba

  • telefon Samsung, komputer z dostępem do internetu

Instrukcja

1
Przejdź na stronę firmy „Megafon” – megafon.ru. Pojawić się okno, w którym należy określić region zamieszkania lub rejestracji telefonu. Po tym przejdź do sekcji „Pomoc i obsługa”, link który znajduje się po prawej stronie na panelu głównym. Na wyświetlonej stronie odszukaj po lewej stronie opcję „Ustawienia”, który pozwoli automatycznie skonfigurować w telefonie różne usługi.
2
Kliknij menu rozwijane obok napis „Wybierz”. Zaznacz nazwę producenta telefonu, czyli wybierz Samsung. Tuż poniżej jest aktywna lista, w którym należy podać model telefonu. Następnie system wyświetli listę ustawień, które można skonfigurować na swoim urządzeniu mobilnym. Zaznacz opcję Internet-GPRS.
3
Wpisz kod weryfikacyjny i wprowadź numer telefonu komórkowego, na który chcesz wysłać ustawienia GPRS. Kliknij przycisk „Wyślij” i poczekaj systemowego wiadomości, na którym kliknij na link „Zapisz”. Następnie spróbuj połączyć się z internetem za pomocą GPRS.
4
Skorzystaj z podpowiedzi „Мегалаборатории”, jeśli nie udało ci się skonfigurować GPRS automatycznie lub nie znalazłeś na liście model telefonu. Serwis ten znajduje się pod linkiem http://labs.megafon.ru/. Aby dodać ustawienia dla danego modelu telefonu, należy przejść do sekcji „Urządzenia” i udać się z instrukcjami systemu. Jeśli chcesz uzyskać parametry dla ręcznego wprowadzania, następnie przejdź do zakładki „Usługi i aplikacje”.
5
Wybierz zakładkę „Usługi” i wybierz opcję „Mobile internet GPRS”. Następnie należy wybrać model swojego telefonu Samsung. Wtedy pojawić się szczegółowa instrukcja ze wskazaniem, gdzie i jakie ustawienia wprowadzić, aby skonfigurować GPRS na Мегафоне. Uważnie przejść się do zaleceń i aktywuj dostęp do mobilnego internetu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.