Jak skleić figurę geometryczną

Na lekcjach matematyki w szkole uczniowie powinni umieć majstrować z papieru modele najprostszych geometrycznych ciał, na przykład, sześcianu i prostopadłościanu. Takie pomoce są używane do rozwoju u dzieci wyobrażeń o dużych kształtach i dawania ich umiejętności i wyobraźnię przestrzenną. Na początku pracy konstruowania modeli figur geometrycznych ciał należy stosować w połączeniu z uczniami.

Jak skleić figurę geometryczną

Trzeba

  • – papier lub cienki karton;
  • – ołówek;
  • – linijka;
  • – cyrkiel;
  • – gumka;
  • – nożyczki;
  • – klej PVA.

Instrukcja

1
Przygotuj niezbędne do budowy geometrycznych ciał materiały i narzędzia. Podstawą modelu będzie wynosić arkusz papieru lub tektury. Przyda się również nożyczki, klej PVA, ołówek, linijka lub gon, gumka. Do produkcji niektórych postaci trójwymiarowych, na przykład, stożka lub walca, nie może obejść się bez cyrkla.
2
Narysuj na kartce papieru lub tektury rozbudowany płaski obraz geometrycznego ciała, kierując się z góry wybranymi wymiarami. Do produkcji kostki na środku arkusza najpierw narysuj za pomocą linijki i ołówka kwadrat.
3
Następnie do każdego boku kwadratu пристройте jednego kwadratu o tej samej wielkości. Projektujemy ostatni, szósty kwadrat, aby cztery elementy znajdowały się w jednym rzędzie. Пририсуйте do bokach kwadratu zawory w postaci wąskich trapezów, za pomocą których elementy będą przylegać do siebie.
4
Wytnij nożyczkami wynikowy obraz cyfrowego wraz z zaworami. Umieść przedmiot na stole i lekko przesuń w miejscach przyszłych zgięcia końcówki serii lub tępym końcem nożyczek. To wymaga, aby примять włókna papieru. Po takiej obróbki blachy będzie łatwiej zginać.
5
Zegnij obraz linii. Промажьте zawory klejem i połączyć sąsiednie boki kwadratu między sobą, aby wyrównać miejsca klejenia palcami. Po wyschnięciu kleju przejdź do przyklejania kolejnej ściany. Po całkowitym złożeniu modelu geometrycznego ciała, pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
6
Przejdź do produkcji innych modeli geometrycznych tel. Przestrzegać przy tym tę samą sekwencję działań. Pasemka operacji – prawidłowe i precyzyjne kreślenie obrazu cyfrowego. Razem z dziećmi można być w stanie wykonać papierowy prostopadłościan, czworościan, ostrosłup, walec i stożek.
Porada
Aby podkreślić różnice kształtów od siebie, użyj przy modelowaniu papier w różnych kolorach.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.