Jak rysować ramiona

W mowie pod ramię zazwyczaj mają na myśli odległość od szyi do stawu barkowego. Jednak bardziej dokładne znaczenie terminu oznacza działka ręce od tego stawu do łokcia. Jest on otoczony dużą ilością mięśni. Jeśli chcesz nauczyć się realistycznie przedstawiać człowieka, należy zapoznać się i nie zapomnij przerysować tę część ciała.

Jak rysować ramiona

Trzeba

  • — papier;
  • — ołówek;
  • — gumka;
  • — akwarela;
  • — paleta;
  • — szczotki.

Instrukcja

1
Narysuj oś, na których zbudowany jest obraz. Cięciami można z grubsza opisać kości ręki, wokół których trzeba narysować kształt. Za pomocą wzroku zmierzyć proporcjonalny stosunek wszystkich części rąk i tułowia, ustalić wyniki na rysunku.
2
Przybliżone obwodami podajcie zarys lewej ręki. Grubość ręce u podstawy ramion połowę długości kości ramiennej. W kierunku łokcia dłoń stopniowo zwęża się.
3
Długość ręce do łokcia podziel na pół. Górną połowę zajmuje mięsień naramienny. Jest dobrze widoczny na zdjęciu. Narysuj jej kształt przypominający trójkąt. Górną część mięśni zrób bardziej wypukłe, powinna ona wystawać poza obrys stawu barkowego i jak by objąć go.
4
Odwrót od wierzchołka trójkąta o około jedną czwartą jego długości. Tutaj na zakładkę umieszczono двуглавая mięsień ramienia. Ponieważ nie jest zestresowana, ręka w tym miejscu ma płynną zaokrąglony kształt. Tak samo wygląda i trójgłowego mięsień na spodzie dłoni. Narysuj jej nieco bardziej wypukłe u podstawy.
5
Aby przekazać wielkość obiektu, muska go lub wypełnić farbami. Bardziej miękkie kontury i płynne przejścia kolorów uzyskuje się, jeśli wybierzesz akwarela lub akryl. Wymieszać w palecie odcienie sepii, czerwony, żółty, murowany w takich proporcjach, aby uzyskać kolor skóry. Zrób kilka „porcji” mieszanych kolorów, o różnym nasyceniu. Najpierw wypełnić najbardziej jasne obszary – w pobliżu łokcia i wzdłuż lewej strony naramienny.
6
Bardziej nasycony odcień wypełnij dolną powierzchnię ramienia. W miarę zbliżania się do granic mięśnie cień musi stopniowo stają się ciemniejsze. Nałóż półkoliste pociągnięcia ciemny brąz w pobliżu łokcia. W centrum naramienny dodać trochę szarości. U jej podstawy na stawie barkowym narysuj najbardziej ciemną, prawie czarną cień.
Porada
Staraj się dokładnie skopiować kształt działek, malowane w różnych kolorach. Więc „вылепливаете” kształt obiektu.

logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *