Jak nauczyć się rysować twarz człowieka ołówkiem

Jeśli chcesz nauczyć się rysować portrety, zacznij od szkiców. Ze względu na ograniczenia środków wyrazu, można skupić się na budowaniu obrazu, kompozycji, pracy ze światłem i cieniem. Baza ta jest przydatna, gdy zaczniesz rysować portrety farbami i miękkich materiałów.

Jak nauczyć się rysować twarz człowieka ołówkiem

Instrukcja

1
Jeśli planujesz umieścić na zdjęciu tylko osoba, umieść arkusz papieru w pionie. Elipsę podajcie przestrzeń, która będzie wypełniać portret. Przesuń oś pionową – ona podzielić całość na pół.
2
Za pomocą wzroku określ wysokość i szerokość twarzy. Wyciągnij rękę z ołówkiem przed sobą, odstawić na ołówkiem odległość, która zajmuje szerokość twarzy na poziomie kości policzkowych. Następnie rozwiń ołówek pionowo i sprawdź, ile razy ten odcinek mieści się od czubka głowy do podbródka modela. Ustalić takie same proporcje na rysunku. W podobny sposób zmierzyć szerokość twarzy na poziomie policzków i podbródka. Delikatnym jasnym obramowaniu zdefiniować kształt twarzy.
3
Oś pionową w centrum twarzy podzielić na sześć równych części. Trzecią część z góry podzielić na pół. Na tym poziomie powinny być brwi. Narysuj ich kształt dokładnie zgodnie z brwiami modelu – od tego zależy wyraz twarzy w ogóle. Kontury brwi nie śledzenie, wypełnij przestrzeń krótkimi kreskami, powtarzając kierunku wzrostu włosków.
4
Na przełomie trzeciej i czwartej od góry do części narysuj oś poziomą dla oczu. Ich forma jest bardzo indywidualna. Tak samo, jak i odległość między oczami – na „усредненном” twarzy jest równa długości oka, ale w rzeczywistości może być więcej lub mniej.
5
Około dolnej granicy czwartej części z góry musi znajdować się czubek nosa. Określ jego formę, a następnie dodaj skrzydła nosa i określ szerokość nos.
6
Między piątej i szóstej części narysuj usta. Ich rozmiar określić za pomocą wzroku. Skasuj wszystkie linie pomocnicze i osi na rysunku. Kilkoma obwodami zaplanujcie kształt i długość fryzury.
7
Muska portret. Określ obszary, które są oświetlone najmocniej, i wybierz dźwięk, który będzie pasował do koloru skóry na nich. Twardy ołówek pokryć te obszary jednolitego wylęgowych. Następnie dalej malować obraz, przechodząc do bardziej ciemne tereny. Dla nich bierz kredki z większą delikatnością, wzmocnić nacisk, skracać odległość między sąsiednimi kreskami.
8
Kształt kreski musi powtarzać kształt twarzy. Ponadto, można użyć „srebrny” akcent – na głównych dodać warstwę dodatkowe linie pod kątem 35°-45°. On pomoże „przypiąć” kształt i łączyć różne w kierunku i intensywności uderzeń.
9
Rysując włosy, nie zapomnij zostawić na nich blask – tam, gdzie błyszczą dzięki oświetleniu. Wejścia te można nie malować.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.