Jak nauczyć się rysować ogień

Ogień – zjawisko fizyczne, którym towarzyszy proces spalania materiałów. Podczas jego rysowania podstawowe wyzwanie dla artysty polega na tym, aby dokładnie oddać kompozycji kolorów i stworzyć efekt ruchu płomieni.

Jak nauczyć się rysować ogień

Trzeba

  • – papier;
  • – farby;
  • – pędzle;
  • – obraz ognia.

Instrukcja

1
Znajdź odpowiedni obraz ognia, który chcesz wziąć za podstawę, ponieważ rozpalić ognisko w tym celu niepraktyczne, po pierwsze, a po drugie – jest niebezpieczne. Zdjęcia można obejrzeć w internecie. Jeśli jest możliwość, należy obserwować zachowanie ognia w sferze domowej na przykładzie zapałki, gazu, płomień zapalniczki. Należy zwrócić uwagę na języki ognia, które mogą się zmieniać nie tylko w budowie, ale i w kolorze w zależności od charakteru substancji сгораемого.
2
Po opanowaniu teorii przejść do praktyki, większą eksperymentuj. Do dokładnego przekazywania obrazu płomienia potrzebne są następujące kolory:- żółty; czerwony; pomarańczowy;- błękitny; purpurowy; zielony; niebieski; biały.
3
Najpierw należy wykupić tło, na którym będziesz malować płomienie, dopiero potem przystąpić do obrazu ognia. Na początkowym etapie nauki poćwiczyć wysyłać tradycyjne zdjęcie żółto-pomarańczowo-czerwonej utworu.
4
Weź pędzla ciemno-czerwonej farby (ale nie бордовую), nałóż na miejsce domniemanego ognisko. Pociągnięcia pędzlem należy umieszczać w kierunku do góry – ta czynność pozwoli stworzyć efekt naturalności.
5
Na otrzymanej warstwy nałóż czerwoną farbę o kilka tonów jaśniejsze, odchodząc przy tym pewną odległość od konturu płomienia, ale nie jest ciągłą ścierną. Potem dokładnie tak samo zrobisz z pomarańczowym i żółtym, można dodać trochę białego do transmisji kierunku ognia.
6
Nie zapomnij przyciąga ostre kąty w każdym języku ognia i uważać, aby na każdym odcinku rysunku obecni byli podstawowe kolory ognia (czerwony, pomarańczowy, żółty, biały). Nie powinno być efektu stopniowego jednej warstwy farby na drugą w kierunku od krawędzi obrazu do jego środka, jakby wokół jednego punktu przedstawiono wiele granic.
7
Według własnego uznania, dodaj kilka przezroczystych pociągnięć niebieski, błękitny lub fioletową farbą.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *