Jak rozgrzać parafina

Parafina – to нефтепродукт, воскоподобное substancja, którą stosuje się w budownictwie do impregnacji drewna, izolacji jako składnik smarów ruchomych części. Niezastąpiony parafina także w medycynie i kosmetologii. Stosuje się go najczęściej w ciepłe postaci. Topi się substancja o temperaturze 55?Z.

Jak rozgrzać parafina

Trzeba

  • – dwie metalowe garnki o różnych średnicach;
  • – elektryczna lub gazowa czteropalnikowa;
  • – woda;
  • – parafina;
  • – termometr.

Instrukcja

1
Weź dużą patelnię i wlać do niej wodę, tak aby wypełniła pojemnik na trzecią część jej objętości.
2
Włącz kuchenkę i umieścić wodę się nagrzewać. Przykryć garnek pokrywką i ustawić moc palnika na maksimum.
3
Rozłóż gazety lub ceratą. Wymagana ilość parafiny pokroić na małe kawałki i umieścić w sucha вытертую rondel o mniejszej średnicy z uchwytami do wygodnego jej wyjęciu z kąpieli wodnej.
4
Drobne okruchy, które pozostały po nacinania, też otrząsnąć się z gazety na patelni.
5
Gdy woda się zagotuje, umieść zbiornik z parafiną na łaźni wodnej, zmniejsz ogień palnik i podgrzewać parafina do 55-80?C. Przy wyższej temperaturze zaczyna się utleniać. Dla kontroli temperatury termometrem.
6
Помешивайте parafina metalową łyżką do szybkiego i równomiernego ogrzewania. Gdy parafina rozpuści, będzie zajmować mniej miejsca w garnku, czym zajmował się w stanie stałym.
7
Jeśli parafiny okazało się za mało, można rzucić jeszcze kilka kawałków już w roztopionej masy i odczekać do całkowitego jego topnienia.
8
Gdy parafina stopi i zamieni się w jednolitą masę, wyłącz kuchenkę i delikatnie wyjmij z garnka z parafiną z wody.
Należy zwrócić uwagę
Nie podgrzewać parafina w kuchence mikrofalowej lub na otwartym ogniu, ponieważ w takich warunkach nie jest łatwo i szybko zapala.

Porada
Parafina można topić za pomocą specjalnego парафинонагревателя. Jest to przyrząd elektryczny, przeznaczony do podgrzewania parafiny do fazy topnienia. Jest on stosowany w szpitalach dla przeprowadzenia zabiegów fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem parafiny. Wykonane urządzenie ze stali nierdzewnej, ma водомерную kolumnę, aby kontrolować poziom płynu, kurek spustowy i termostat dla utrzymania stałej temperatury w zakresie od 60 do 95?Z.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.