Jak rozebrać lornetki

Lornetka jest stałym towarzyszem myśliwych, wojskowych, podróżników i turystów. Małej mocy urządzenia są używane w teatrach i cyrkach, a szczególnie silne – w badaniach astronomicznych. Jednak urządzenie to jest dość kruche, łatwo go złamać. Przy tym wewnątrz konstrukcji może dostać się brud, piasek lub woda, a położenie części zakłócone. W takim przypadku należy rozebrać lornetkę i wyczyścić go.

Jak rozebrać lornetki

Trzeba

  • Puszki ze sprężonym powietrzem „Dust Off”, miękkiej, niestrzępiącej się specjalny płyn czyszczący i małe śrubokręty, w tym strefy.

Instrukcja

1
Na początek określ, do jakiego typu lornetki należy do nich model. Istnieją dwa rodzaje tych urządzeń: klasyczne Porro i kompaktowe Roof. Należy pamiętać, że mają one inną strukturę. Na podstawie tych danych poczytaj odpowiednią literaturę lub skonsultować się ze specjalistą. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się o sekwencji demontażu lornetki to przeczytać instrukcję.
2
Wiele nowoczesnych lornetki wewnątrz są wypełnione azotem. Odbywa się to w celu uniknięcia zaparowania pryzmatów i soczewek ze względu na różnice temperatur. Czyli po otwarciu obudowy można wydać azot. Dlatego jeszcze raz rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” – czy rozbiórka jest niezbędna?
3
Przygotuj się do pracy. Będzie lepiej, jeśli powierzchnia stołu będzie zamknięta miękką szmatką. Zacznij rozbierać lornetki. Odkręć małe śruby na obudowie, mogą być zamazane i dlatego są całkowicie niewidoczne.
4
Odłączyć rury z obiektywami i zdjąć pokrywy zamykające. Ostrożnie wyjąć pryzmaty od zacisków. W trakcie demontażu szczegółowo zapamiętać budowę lornetki. Jeśli jest możliwość – miej przed oczami instrukcję ze schematem. Odłączając części, delikatnie przetrzyj je szmatką nasączoną płynem. Jednak soczewki i pryzmaty przed tym przedmuchać powietrzem z puszek „Dust Off”, aby zdmuchnąć kurz. Jeśli od samego początku korzystać z tkaniną, pyłki opuszczę mikroskopijne rysy.
5
W tej samej kolejności zebrać lornetki z powrotem. Oczywiście, wszystko to ogólne porady. Lornetki jest bardzo dużo i każdy model wymaga indywidualnego podejścia do demontażu. I jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, to lepiej zanieść w optyczną warsztatu.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.