Jak reanimować wkłady atramentowe Hp

Praktycznie u wszystkich posiadaczy drukarek atramentowych czasem występuje taki problem, gdy po dłuższym postoju wkłady atramentowe urządzenia całkowicie lub częściowo zasychają. To prowadzi do ich nieprawidłowego działania i zmusza do kupowania nowych kosztownych wkładów. Jednak nie warto od razu biec do sklepu po zakupy, można spróbować samodzielnie odzyskać kasetę i przywrócić go do pracy.

Jak reanimować wkłady atramentowe Hp

Trzeba

  • – środek do mycia szyb Mr Muscle;
  • – papierowy ręcznik;
  • – płytka pojemność;
  • – serwetka;
  • – słoik z pokrywką;
  • – woda destylowana;
  • – atrament.

Instrukcja

1
Spróbuj przywrócić zaschnięty pojemnik z płynem do mycia szyb Mr Muscle. Zwilż tego płynu papierowy ręcznik i umieścić go na kasetę głowicą w dół. Staraj się raz na kilka godzin zmienić ręcznik i sprawdzać, czy nie pojawiły się na nim ślady farby. Bądź przygotowany na to, że procedura może potrwać dłuższy okres.
2
Wlać niewielką ilość płynu w płytkiej pojemnik i umieść w niej kaseta z dyszami w dół. Okresowo należy wymieniać płyn. W ten sposób można ożywić wkłady, które tkwią bez sprawy w ciągu kilku miesięcy.
3
Przywrócić zaschnięty kartridż można w sposób parowania. Aby to zrobić przytrzymaj go nad dzióbkiem czajnika gotowanie w ciągu 5 sekund, więcej nie można, bo расклеится. Tę procedurę należy przeprowadzić 10 razy. Po każdej takiej parze, промакивайте kaseta ściereczką i oglądaj na odcisk. Jeśli to nie pomoże, trzeba wymienić nabój drukujący na nowy.
4
Jest jeszcze jeden sposób – umieścić kasetę w słoik z narzędziem Panie Mięsień. Wlać do 1 cm płynu, wsunąć kasetę do środka, dobrze zamknij pokrywę i pozostawić na całą noc. W przypadku, gdy wkład nie był używany przez kilka miesięcy, wlać do niego wody destylowanej i detergent w proporcji 50:50, a na górze potrzebny do tankowania ilość atramentu. Jak tylko płyn trochę zmieni swój kolor, przystąpić do weryfikacji wyniku.
5
W ciągu 3 sekund промакивайте kaseta ściereczką. Na niej powinien zostać dobrym pełny odcisk. Jeśli jest słabo widoczny lub posiada braki, należy kontynuować отмачивание, uprzednio zmieniając płyn w słoiczku. Procedurę należy przeprowadzić nie więcej niż tydzień.
Należy zwrócić uwagę
Najpierw wyłącz urządzenie przyciskiem, a potem wyciągnijcie go z gniazdka, tak jak wkłady muszą wyruszyć w miejsca, które chronią je przed wysychaniem.

Porada
Jeśli planujesz jakiś czas nie korzystać z drukarką, należy uzupełnić kartridże, aby uniknąć wysychania atramentu, znajdujących się w pobliżu termoelementów.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.