Jak ożywić tonerem HP

Po długim proste lub spóźnionej napełniania kasety drukarki atramentowej HP szybko wysycha. Jeśli nie masz możliwości kupić nową kasetę lub zlecić proces jego odzyskiwania specjalistów, spróbuj samodzielnie przedłużyć jego печатающий zasób.

Jak ożywić tonerem HP

Instrukcja

1
Umieść kasetę w reklamówce dyszami w dół i pozostawić leżeć w tej pozycji na 2 tygodnie. Przed użyciem należy dołączyć do dysz na ściereczkę i mocno potrząśnij kasetą. Jeśli serwetka zmieni, to znaczy, że kaseta będzie służył jeszcze przez jakiś czas. Przytrzymaj kasetę nad parą przez 5 sekund. Powtarzaj procedurę z małymi przerwami 10 razy.
2
Umieść zaschnięte dysze na 2-3 sekundy pod gorącą wodę, a następnie odpowietrzyć lub przepłukać je. Dołącz do strzykawki odpowiednią do rozmiaru dyszy, połóż na dyszy serwetkę i oczyścić kasetę. W miarę możliwości należy używać wody destylowanej, ponieważ niedostatecznie oczyszczone wodzie z kranu zawiera wiele drobnych cząstek, które mogą ostatecznie zdobyć dysz naboju drukującego.
3
Macerować z tonerem HP w кислотном składzie, które składa się z 80% wody destylowanej, 10% alkoholu i 10% esencje kwasu octowego. Obfite podlewanie serwetkę tym składem, umieść na niej kaseta z dyszami w dół. Jeśli wkład jest pusty w środku, umieść go w roztworze w całości i wlać go do środka. Przez 3 dni przeczyścić dysze kasety strzykawką z gumowym przewodem.
4
Przygotuj neutralny roztwór z 80% wody destylowanej, 10% alkoholu i 10% gliceryny. Skorzystaj z niego, jeśli kwaśny skład nie pomógł отмочить kasetę. Najbardziej ostateczność – korzystanie z zasadowego roztworu składającego się z 70% wody destylowanej, 10% gliceryny, 10% alkoholu i 10 % amoniaku
5
Kup промывочную płyn oczyszcza głowice drukujące i wkłady atramentowe z resztek tuszu. Podgrzać ją do 80 stopni i napełnić rozebrany kasetę. Umieść go na dobę w ten sam płyn, tylko zimno.
Porada
Po tym, jak w naboju z atramentem, należy go wypełnić nowymi jak najszybciej. Dokręcając to działanie na dobę, najprawdopodobniej będziesz musiał czyścić zaschnięte dysze.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *