Jak moczyć tonerem Hp

Po dłuższym postoju wkłady do drukarek atramentowych Hp zasychają. W wyniku tego powstaje konieczność ich wymiany na nowe. Jednak nie warto się spieszyć, można spróbować rozwiązać ten problem. Do tego wystarczy moczyć kaseta z pomocą kilku sposobów, które prawdopodobnie pomogą przywrócić mu dawną sprawność.

Jak moczyć tonerem Hp

Trzeba

  • – czystą szmatką nie pozostawiającą włókien;
  • – płyn czyszczący;
  • – спецсостав do macerowania owoców;
  • – strzykawkę z gumowym adapterem;
  • – płytka pojemność;
  • – ciepła woda кипяченая.

Instrukcja

1
Moczyć zaschnięty kartridż można w sposób przebić. Wyjmij go z drukarki i umieść serwetkę dyszami do góry. Weź medyczne strzykawki z igłą i wpisanie w niego środka płuczącego, odmierzyć pipetą trochę na boisko dysz i wokół niej tak, aby nie dotykać przy tym do powierzchni wkładu. Poczekaj, aż zaschnięte tusze stopi, i delikatnie wytrzeć suchą szmatką.
2
Po tym jeszcze raz nałóż po промывочную płyn na dysze w taki sposób, aby na powierzchni powstała hemisfera, i zostaw na jakiś czas. Dysze powinny wchłonąć płyn. Jak tylko jej ilość zaczyna spadać, należy dodać jeszcze trochę płynu. Ponownie weź chusteczkę i wytrzeć nią powierzchnię dysz. Po takiej wyschnięcia powtórzyć nakładanie cieczy i upewnij się, że kaseta jest nasiąknięty jak najmniej 1-2 kostki. Poczekaj, aż głowica drukująca wyschnie.
3
Размачивание z pomocą спецсостава. Dla wkładów z tonerem Hp doskonale nadaje się taki roztwór: 10% alkoholu, 10% esencje kwasu octowego i 80% wody destylowanej. Weź czystą, niestrzępiącą się ściereczkę, dobrze wlać ją do tej mieszaniny i umieść na niej zaschnięty kartridż dyszami w dół. Jeśli pojemnik z tonerem jest pusta, można wlać płyn do wewnątrz lub umieścić wkład w roztworze w całości i zostawić na kilka dni. Na koniec macerowania owoców za pomocą strzykawki z gumowym adapterem zrób czystkę w obie strony.
4
Jeśli kaseta nie wyschnie lekko, wlać do płytkiej pojemność trochę przegotowanej ciepłej wody i umieścić go tam na kilka godzin dyszami w dół. Bardzo ważne jest, aby w wodzie znajdowały się tylko dysze naboju drukującego. Następnie osuszyć powierzchnię dysz czystą ściereczką i zobacz, czy jest na niej ślad atramentu. Jeśli nie, powtórz procedurę jeszcze raz. Wodę można zastąpić alkoholem – to dobrze paruje i jest w stanie zmiękczyć uschnięte wewnątrz atrament.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *