Jak przywrócić usunięte pliki z dvd-rom

Zdarza się, że ważne dokumenty, drogie serce, zdjęcia, filmy i inne informacje zapisane na płycie DVD, okazuje się niedostępna dla czytania lub oglądania. Przyczyn tego może być kilka: na przykład, dysk fizycznie jest zużyty, wykonana z kiepskiego materiału lub porysowana. I przeczytać lub skopiować pliki z uszkodzonego dysku nie działa, nawet pomimo faktu, że są one wyświetlane w eksploratorze systemu operacyjnego.

Jak przywrócić usunięte pliki z dvd-rom

Instrukcja

1
Skorzystaj ze specjalnych programów, które bezpośrednio, nie używając standardowych narzędzi systemu Windows, odczytują informacje z DVD-rom. Te narzędzia nie raz próbują przeczytać uszkodzoną część dysku, kontynuując ten proces, nawet po pojawiających się błędów odczytu, i w rezultacie „ciągną” informacje w jej pierwotnej formie. A jeśli nie mogę, to wiele z tych programów po prostu zmieniają nieprzeczytane sektora zera (prawda, na tym miejscu w dokumencie mogą pojawić się jakieś wady). Oczywiście, idealnego odzyskiwania najprawdopodobniej nie będzie, ale to jeszcze lepiej, niż bezpowrotnie stracić dane.
2
Pobierz, na przykład, CDCheck. Jest to jedna z popularnych i prostych programów. Szczegółowo sprawdzając DVD, ona wydobywa uszkodzone pliki i regeneruje je. W celu zapewnienia działania programu, wskaż odpowiedni dokument, a następnie kliknij na przycisk „skanowanie” i wskaż folder, do którego chcesz skopiować informacje.
3
Uszkodzone lub utracone dane z nieczytelnych (słabo czytelne) dysków można przywrócić za pomocą narzędzia ВadCopy Pro. Wybierając odpowiedni tryb pracy (zależy to od tego, czy pojawi się plik w systemie operacyjnym, ale przy tym nie jest czytelny, lub dane w eksploratorze Windows w ogóle niewidoczne), kliknij na przycisk „Next”, i proces zostanie uruchomiony. Co prawda zajmie to sporo czasu, bo informacje na odzyskanie będzie oddzielnie w każdym folderze.
4
Jeszcze jeden program – IsoBuster – pomoże ci odzyskać utracone dane, zapisane na bit DVD-rom. Aby to zrobić, uruchom narzędzie i włóż do napędu dysk, po czym w panelu po lewej stronie pojawi się jego układ, a po prawej – pliki. Jeśli ich znaleźć nie można, trzeba uruchomić polecenie wyszukiwania brakujących plików i folderów.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.