Jak nagrać .avi na DVD-rom

Ulubiony film, kreskówka, ciekawe transmisji nie chce wymazać z pamięci komputera. Ale i miejsca zajmują sporo. Tutaj rodzi się dylemat: zostawić wszystko tak jak jest, wydawać ruch internetowy lub nagrać film na dysk i oglądać nie tylko przez komputer, ale i za pośrednictwem dowolnego odtwarzacza.

Jak nagrać .avi na DVD-rom

Trzeba

  • – dysk DVD-R;
  • – film w formacie .avi;
  • – komputer;
  • – program do nagrywania płyt.

Instrukcja

1
Przygotuj dysku w formacie DVD-R. One odtwarzane przy komputerze znacznie lepiej niż DVD-RW (który bardziej nadaje się do przechowywania dokumentacji i zdjęć).
2
Zapamiętaj adres folderu, w którym znajduje się przygotowany do zapisu pliku. Trzeba to zrobić po to, aby potem szybko znaleźć go wśród innych dokumentów na komputerze. Jeszcze raz upewnij się, że plik w formacie .avi.
3
Najbardziej rozpowszechnioną program do nagrywania – Nero Burning ROM. Jeśli jest już zainstalowany na komputerze, otwórz ją.
4
Włóż czystą płytę do napędu. W otwartym oknie programu kliknij na napis „Utwórz dysk z danymi” > „Video CD/DVD”. Aby ścieżki dobrze odczytano odtwarzaczem, powinny one jakościowo „прожечься”. Aby to zrobić, wybierz minimalną prędkość nagrywania. Kliknij „Start nagrywania, należy poczekać na zakończenie zapisu.
5
Sprawdź dysk. Aby to zrobić trzeba raz na odtwarzaczu, dla którego przeznaczona jest rekord. Na komputerze test będzie bezsensowne, ze względu na duże możliwości odtwarzaczy multimedialnych. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się żądane zdjęcie, gdzie ścieżka dźwiękowa i jakość obrazu odpowiadają pierwotnego, to znaczy, że świetnie poradził sobie z zadaniem.
6
Znajdują się pliki .avi o rozmiarze większym niż 2 GB. Jeśli rozmiar jest większy niż 2 GB, program Nero automatycznie staje się zapisywać go w formacie UDF. Wtedy podczas odtwarzania obraz będzie wisieć, lub odtwarzacz nie może odczytać dysku. Rozwiązać ten problem można, jeśli wymusza zapisać plik w formacie ISO.
7
Zainstaluj na komputerze program Ashampoo Burning Studio 9. Otwórz ją. Nagrywanie wideo należy przeprowadzać za pomocą zakładki „Ekspertów funkcji”. Tam wybierz opcję „ustawienia Zaawansowane” > ISO9660 32 Joliet32. Koniecznie zaznacz: „bez UDF”. Miłego oglądania!
Należy zwrócić uwagę
Uważnie wybierz rozmiar dysku – w zależności od wielkości zapisywanego pliku. Nero, oczywiście, ma funkcję automatycznej kompresji plików, ale przy tym mocno stracił i jakość.

Porada
Rozpoznawanie dyski DVD-R, DVD+R(W), DVD-RW. Dwa ostatnie gatunki są odczytywane małą ilością odtwarzaczy. Do nagrywania i oglądania filmów najlepiej nadaje się DVD-R. Aby upewnić się, że wybrany dysk, zobacz napis na jego przedniej stronie. Tam powinien stać znak DVD-R.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.