Jak nagrać HD-film na dysk

High Definition tłumaczy się dosłownie jako „wysokiej rozdzielczości”. Skrót HD oznaczony wideo i audio – treści wysokiej jakości. Obraz filmów w takim formacie jest bardziej wyraźny, bogaty, wysokiej jakości – jego miło patrzeć, i chce, aby to wideo było w kolekcji.

Jak nagrać HD-film na dysk

Trzeba

  • – HD-film (.mkv)
  • – dysk
  • – komputer
  • – program do nagrywania

Instrukcja

1
Należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do odtwarzacza. Główną uwagę należy zwrócić, na formaty, które obsługuje. Jeśli wśród nich znajduje mkv., to jesteś szczęśliwy posiadacz możliwości oglądać film w wysokiej rozdzielczości, nie tylko przez komputer! Pozostaje tylko nagrać płytę.
2
Z tym doskonale poradzić sobie programy do nagrywania. Na przykład, Nero Burning ROM lub Power2go. W Nero wybierz UDF-projekt, film, przesuń w prawo w formacie mkv. Nie martw się o utratę jakości – w trakcie nagrywania plik filmu w żaden sposób nie zmienia.
3
Upewnij się przed rozpoczęciem nagrywania, że film odpowiada rozmiarowi przygotowanego przez ciebie płyty. Przy próbie nagrania więcej, niż może pomieścić dysk, program może automatycznie skompresować film, co doprowadzi do znacznej utraty jakości. Również w tej sytuacji obraz będzie zwalniać, źle działać przewijanie, lub odtwarzacz da się czytać dysk.
4
Jeśli twój system nie posiada funkcji odczytu formatu .mkv, to nagranej płyty nie będzie można wyświetlić na ekranie telewizora – tylko na komputerze. Z utratą jakości obrazu można przekodować plik w formacie .avi i nagrać na płytę w normalny sposób.
5
Do konwersji można skorzystać z bezpłatnego programu Format Factory. Obsługuje ona i dokładnie konwertować wideo, audio i zdjęcia praktycznie we wszystkie popularne formaty.
Należy zwrócić uwagę
Do odtwarzania filmów w jakości HD, zapisanych na DVD-rom, istnieją specjalne odtwarzacze, w których jest dostępna funkcja odczytu plików w formacie .mkv (typowy format dla filmów w wysokiej rozdzielczości).

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.