Jak przyspieszyć pracę komputera w grach

Nowoczesne gry komputerowe mają chyba najwyższe wymagania co do zasobów komputera wśród wszystkich aplikacji używanych w domowych i biurowych komputerach. Problem zwiększenia wydajności w grach może być rozpatrywane jednocześnie w kilku kierunkach, – ustawienie i doskonaleniem sprzętu, optymalizacji pracy oprogramowania, zmiany ustawień gry.

Jak przyspieszyć pracę komputera w grach

Instrukcja

1
Spróbuj wybrać wariant optymalny ustawień za pomocą gry. Praktycznie w każdej z nich istnieje możliwość zmiany ustawienia grafiki – stopień szczegółowości tekstur, wyłącza odbicia obiektów na gładkich powierzchniach, zasięg rysowania widocznego obszaru gry, rozdzielczość ekranu itp. Brak niektórych części po złagodzenia tych wymagań czasami można nawet nie zauważyć na ekranie, chociaż obciążenie procesora i karty graficznej zmniejsza się w czasie i „silnik” gry będzie pracować w optymalnym czasie.
2
Przesuń upgrade sprzętu. Za szybkość przetwarzania danych w grach główną odpowiedzialność ponoszą procesor, karta graficzna i pamięć ram. Ocenić, jak bardzo radykalne aktualizacja wymaga komputerowego „żelaza”, aby unormować pracę w grach. Być może wystarczające będzie instalacja w komputerze dodatkowych listew pamięci. Ten składnik ze wszystkich wymienionych powyżej wymaga najmniejszych nakładów pieniężnych, a najdroższym może być karta graficzna. Z drugiej strony, to właśnie ona jest w stanie najbardziej istotny sposób przyspieszyć pracę układu graficznego. Przy wymianie procesora należy zwrócić uwagę na możliwość pracy z zainstalowanym w komputerze na płycie głównej – każda z nich ma limit możliwości, więc bardziej nowoczesne procesory mogą wymagać wymiany i jej.
3
Optymalizacja ustawień systemu operacyjnego w taki sposób, aby wyłączyć opcjonalne usługi i uwolnić maksymalną możliwą ilość pamięci ram. Można korzystać z programów, które mogą zrobić to za ciebie – na przykład, SpeederXP, SpeedUpMyPC i inne „твикеры”. Ponadto, w trakcie gry warto zamknąć aplikacje – wszystko to w połączeniu może znacznie przyspieszyć pracę komputera.
4
„Rozdzielić” procesor i pamięć ram, jeśli używane w komputerze procesor, płyta główna, zasilacz i chłodzenie do tego przygotowana. Operacja ta wymaga pewnej praktyki, ponieważ znacznie zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia nietanich komponentów komputera.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.