Jak przerzucić plik z komputera na komputer

Dopóki internet nie stał się publiczny, przenieść pliki z jednego komputera na drugi można było za pomocą kart pamięci flash. Teraz w arsenale użytkownika ogromna ilość zasobów. To specjalne strony internetowe i poczta e-mail i programy do komunikacji podobne skype i gg.

Jak przerzucić plik z komputera na komputer

Trzeba

  • – karta pamięci (pendrive);
  • – program skype i icq;
  • – adres e-mail na jednym z serwerów pocztowych;
  • – profil zarejestrowanego użytkownika na stronie-torrent.

Instrukcja

1
Aby przenieść pliki z jednego komputera na drugi bez pomocy internetu, użyj karty pamięci (pendrive). Oni mogą pomieścić różną ilość informacji – od 256 Mb do 10 Gb. Aby to zrobić, włóż kartę do specjalnego złącza na przednim lub tylnym panelu jednostki systemowej.
2
Znajdź na pulpicie folder „Mój komputer” i otwórz ją. Wybierz ikonę „dysk Wymienny”. Przesuń kursor i kliknij prawym przyciskiem myszy. Następnie przeciągnij i upuść plik na kartę pamięci. Po tym, jak transfer się skończy, znajdź na pasku pulpitu ikonę „Bezpieczne usuwanie sprzętu”. Kliknij na nią i zakończ pracę z pendrive. Po tym, można ją wyjąć z gniazda jednostki systemowej.
3
Do przesyłania plików przez internet skorzystaj z e-przesyłką. Przejdź do swojej skrzynki e-mail i utwórz nową wiadomość. Wprowadź odbiorcę. Kliknij przycisk „Dołącz”. Otworzy się menu, w którym należy wybrać żądany folder i plik. Kliknij na niego. Jeśli ilość informacji, mały, zostanie od razu wysłany. Jeśli przekracza 20-30 Mb, źródło automatycznie pobierze go na serwer i stworzy link, który pojawi się w liście. Osoba, do której skierowana jest wiadomość, klikając na nią, będzie mógł pobrać plik na swój komputer.
4
Poza e-mail można korzystać z wszelkiego rodzaju programy typu skype i icq. Aby wysłać plik, po prostu przeciągnij i upuść go w pole korespondencji. Aby go uzyskać, adresat musi nacisnąć przycisk „Akceptuj”. Jedyny minus jest taki transmisji – mała prędkość. Informacje pobierane z komputera na komputer, nie tak szybko, jak e-mail.
5
Aby przekazać obszerne pliki – filmy, gry, programy – skorzystaj specjalnie spreparowanymi stronami – torrenta. Do tego zarejestruj się na jednym z nich, aby uzyskać dostęp do rozładunku informacji. Prześlij plik na serwer. Zostanie mu nadany numer. Ten pokój poinformowanie odbiorcy, lub po prostu prześlij link do pliku.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.