Jak zwiększyć szybkość pracy komputera

Wolno działający komputer jest w stanie wydobyć z siebie nawet bardzo spokojnego człowieka. Zmiany медлительную samochodu na nowy nie musi – wystarczy dowiedzieć się, w jaki składnik zmniejsza jej wydajność i przeprowadzić modernizację.

Jak zwiększyć szybkość pracy komputera

Instrukcja

1
Istnieją dwie przyczyny spadku wydajności komputera: niewystarczająca moc obliczeniowa procesora i zbyt mała ilość pamięci RAM). Druga z tych przyczyn zmniejsza prędkość pracy pośrednio: gdy uruchomiony ресурсоемкое aplikacji, który nie ma pamięci, zaczyna używać do tymczasowego przechowywania danych dysk twardy. Proces ten nazywany jest свопингом. Wymiana danych z dyskiem dzieje się znacznie wolniej, niż z pamięci RAM. Aby ustalić, co dokładnie należy uaktualnić, należy zwrócić uwagę na wskaźnik aktywności dysku twardego. Jeśli „hamowanie” maszyny towarzyszy aktywnymi obywatelami do urządzenia, należy zwiększyć ilość pamięci RAM, a jeśli nie – wymienić procesor.
2
Nie прибегайте do zwiększenia wydajności metodami, fatalnymi dla sprzętu. Jeśli procesor do podkręcania, to będzie się przegrzewać. To nie oznacza, że nie zepsuje się od razu, ale niezawodność znacznie spadnie. Często разогнанные procesory wprowadza użytkowników w ciągu jednego do dwóch lat. Również nie twórz swap-sekcje (w systemie Linux) lub wymiany plików (w systemie Windows) na androida. Działa szybciej niż dysk twardy, ale i tak wolniej niż w pamięci RAM, a aktywna kopiowanie informacji w tych samych komórkach powoduje intensywne zużycie dysku.
3
Przed udaniem się do sklepu lub na rynek dokładnie zanotuj nazwę płyty głównej. Poinformuj go do sprzedawcy, po czym powiedz, co dokładnie chcesz kupić: moduły pamięci (DIMM) lub procesor. W drugim przypadku także kupić wysokiej jakości smar. Przed modernizacją odłącz maszynę od sieci. Po prostu przełączyć ją w tryb oczekiwania za mało: na niektóre węzły, w szczególności te same moduły pamięci, napięcie zasilania i w tym trybie. Aby wyjąć moduł pamięci, rozpuścić blokady w bok, a aby ustawić – wklej go w odpowiednim kierunku w rowki w zatrzaskach i kliknij na niego. Spotkają się zatrzaski automatycznie. Wymianę samego procesora, jeśli nigdy nie realizowali jej wcześniej, powierzyć fachowcom. Przekrzywienie chłodnicy lub niewłaściwe nałożenie pasty termoprzewodzącej jest w stanie uszkodzić kosztowny składnik. Jeśli zmieniono lub dodano moduły pamięci RAM, sprawdź ich brak błędów programem Memtest.
4
Niedoświadczeni użytkownicy mogą brać za „hamowanie” samego komputera niską prędkość wymiany danych z globalnej sieci. Aby ją zwiększyć, zmień dostawcę lub przejdź na droższe plan taryfowy (w ramach swoich możliwości). Musi być nieograniczonego. Czasami czynnikiem ograniczającym może służyć jako sprzęt, na przykład, wymiana EDGE modem na modem 3G w przypadku stacji bazowych odpowiedniej normy znacznie zwiększy szybkość transmisji danych.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.