Jak przeczyścić dysze

Po zakończeniu okresu zimowego samochód trzeba dokładnie przygotować do lata. I jednym z elementów takiego szkolenia jest czyszczenie wtryskiwaczy. To właśnie one zatkane kurzem, piaskiem, brudu, śniegu, lodu i innych problemów. Dlaczego jakość ich pracy znacznie się pogarsza.

Jak przeczyścić dysze

Instrukcja

1
Jednym ze sposobów, jak przeczyścić dysze – przy pomocy igły. Trzeba cienka igła i asystent. Jego rola polega na tym, aby naciskać na dźwignię wycieraczek, puszczając wodę. Tak można zobaczyć, gdzie wtryskiwacz загрязнилась i gdzie trzeba ją wyczyścić.
2
Jeśli pierwsza opcja nie działa, można spróbować wyciągnąć wtryskiwacze i przedmuchać je sprężonym powietrzem.
3
Wariant trzeci. Bierze się niewielka pojemność i pełen разогретым do 90 stopni roztwór zwykłego proszku do prania. W dodatku do roztworu potrzebna jeszcze ultradźwiękowe pralka. Najpierw wtryskiwacze opadają na proszek, a następnie do pralki. Proces czyszczenia trwa kilka godzin. Najlepiej umieścić taką „pranie” na noc.
Jak przeczyścić dysze
4
Jeszcze jeden ze sposobów – przeczyścić dysze gitarowej tnącym. Najpierw opuścić ją do wewnątrz wtryskiwacza, a następnie przesunąć ją z boku na bok, aby brud nadąża od krawędzi, po włożyć pod strumień bieżącej wody.
5
Gdy wtryskiwacze прочищены, olej поменяно, wszystkie płyny pod kontrolą – jeździć podwójna. Teraz tylko pozostaje cieszyć się ciepłymi dniami i czystym samochodem.
Jak przeczyścić dysze
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.