Jak otworzyć samochód bez kluczyka

Przykra sytuacja, kiedy trzeba szukać sposobów, aby otworzyć samochód bez kluczyka, nie ze słyszenia znam wielu kierowców. Dobrze, jeśli maszyna jest w domu, w garażu — w tym przypadku można tylko za pomocą wiertarki elektrycznej wolnoobrotowej zamek. Jeśli masz do czynienia z tym problemem, z dala od domu, będzie musiał obejść się podręcznymi środkami.

Jak otworzyć samochód bez kluczyka

 • Główna zasada — nie denerwować się. Spróbuj się uspokoić i uważnie na boki. W poszukiwaniu sztywnego drutu, cienkiej вязальной szprychy lub elektrod spawalniczych. Jeśli na oko wpadł elektroda, zestrzel go roboczą część o asfalt, aby odsłonił drut.
 • Teraz trzeba podejść do водительской drzwi i ostrożnie wyciągnąć uszczelkę szyby, który znajduje się nad klamkę (w większości przypadków wystarczy wyciągnąć 200-300mm uszczelki). Jeśli uszczelka nie nadaje się, podważ go cienkim płaskim śrubokrętem lub drutem.
 • Drut należy zgiąć w taki sposób, aby jej końce tworzyły kąt 90 stopni, przy czym długość jednej z jego części powinna wynosić nie mniej niż 10-20mm (uda prowizoryczny hak). Kolec w ten sposób drutu należy włożyć w szczelinę, pozbawiony uszczelki, szydełka w dół — w tym najdłuższa część przewodu musi być wystawiona ściśle równolegle do układu zamku, a koniec haka musi być równoległa odprawa i wskazał w stronę tylnych drzwi.
 • Drut trzeba opuszczać w dół, dopóki ona nie będzie się opierało na zamek. Teraz należy, trzymając drut na maksymalnej głębokości, przesunąć ją stopniowo w lewo — około 30mm, a następnie opuszczać na dół — jeszcze na 30mm. Następnie przesuń drutu jeszcze na 30mm w prawo — w ten sposób można podważyć szydełku mechanizm zamka. Pociągnij przewód do góry i zamek się otwiera. Nie zapomnij po tym zwrócić uszczelka szyby na miejsce.
 • Oczywiście, w zależności od modelu samochodu szacunkowe rozmiary podane powyżej, mogą się zmniejszać lub zwiększać, więc w wolnym czasie można trochę poćwiczyć, aby w razie potrzeby otworzyć samochód bez kluczyka szybko i pewnie.
 • W każdym razie drut, którego używasz do otwierania samochodu, powinny być trwałe i odporne na stres nie mniej niż siedmiu kilogramów (w przeciwnym razie w trakcie otwierania zamka hak może po prostu prostowania, i wszystko trzeba zacząć od nowa).
 • logo
  Kategoria:
  Naprawa i serwis

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.